Pokiaľ ide o mňa, som stále zamilovaný přehled

Pokiaľ ide o mňa, som stále zamilovaný
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269177/bmid_pokial-ide-o-mna-som-stale-zamilova-7b4-269177.jpg 3 2 2

Aj plachý rojko sa môže zmeniť na uvedomelého muža Ugo je asi jediný muž na svete, ktorý verí na rozprávky. Pri ich štúdiu si neuvedomí, ako veľmi prepadol ich ideálu, a tak sa jeho život stáva honbou za perfektným zamestnaním, za ženou a vzťahmi. Tradičný rozpor medzi snom a skutočnosťou komplikuje všetko, do čoho sa pustí. Do života mu vstúpi niekoľko žien, ale ani jedna nezodpovedá jeho predstavám, a preto sa mu vzťahy rozpadávajú. Keďže Ugo nie je typický pasívny hrdina, každá cesta ho formuje, aby nakoniec stretol tú pravú. Rokmi dozrievania zisťuje, že život nie je rozprávka a Popoluška je len predstava, ktorá ho chránila pred zlými voľbami. Aj tie sú však pre človeka potrebné, bez nich by nedospel k poznaniu. Ugo nakoniec pocíti lásku, po akej túžil. Otázkou je, či je schopný vzdať sa predstáv, aby konečne žil.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Per Quanto Mi Riguarda Sono Sempre Innamorato, 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pokiaľ ide o mňa, som stále zamilovaný. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Ronee
13.08.2024 4 z 5

(SPOILER) Taliansky autor, ktorý okrem tohto románu, neviem, či napísal aj inú knihu, ale nenasla som o tom zmienku. Už to, že som hľadala znamená,, že má kniha zaujala. Začína sa to sedením u terapeuta, ktorý ale v priebehu deja končí a zaver je naozaj veľmi romantický. Podľa mňa to bolo tragikomicke. Hlavný hrdina, okrem toho, že je rojko, je aj veľmi vtipný. Ideálne letné čítanie o rôznych letoviskách. Prečítala by som si aj ďalšie knihy, od tohto autora.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pokiaľ ide o mňa, som stále zamilovaný v seznamech

Autorovy knížky

2015  60%Pokiaľ ide o mňa, som stále zamilovaný