Poklad dobrodružných příběhů přehled
Ondřej Müller , Vít Haškovec , Ondřej Neff
Dvanáct slavných příběhů z pokladnice světové dobrodružné literatury v komiksové podobě! Nalezli jste truhlu, kterou pirát Flint ukryl na Ostrově pokladů. Otevíráte ji... ... a před vámi se náhle skví dvanáct zlatých dublonů. Ztroskotejte na opuštěném ostrově s Robinsonem Crusoe. Bojujte v lesích Severní Ameriky spolu s Posledním Mohykánem. Prchejte z pevnosti If, abyste se stali Hrabětem Monte Cristo. Vydejte se na Cestu kolem světa za osmdesát dní. S posedlým kapitánem Achabem se pusťte do honičky za obávanou Bílou velrybou. Ponořte se do temného nitra Afriky v napínavém příběhu o zradě, únosu a putování za záchranou Pouští a pralesem... Dvanáct nejznámějších dobrodružných románů v podobě komiksových příběhů je určeno dětem od 9 let – ale i pro starší a pro dospělé. Díky této knize se děti seznámí s kánonem světové dobrodružné literatury – a poznají její základní motivy, hrdiny a zápletky. A možná pak zatouží přečíst si některé z těchto příběhů i v jejich původní románové podobě...... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poklad dobrodružných příběhů. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (5)
Nápad dobrý, ale provedení opravdu bídné.
Kniha obsahuje 12 známých dobrodružných příběhů, které jsou nakresleny komiksovou formou a zároveň zhuštěné na 4-6 stránek.
Tímto zhuštěním se nutně muselo vytratit mnoho z děje a někdy vlastně nezbylo nic.
Kladně hodnotím medailonky autorů.
* Robinson Crusoe (4 stránky, František Novotný) - polokomiks, obrázky (Luděk Bárta) doplněné textem pod nimi, děj lze pochopit, obrázku ucházející.
* Poslední Mohykán (Ondřej Müller) - temné, málo textu, obrázky ucházející (Petr Modlitba), děj hůře pochopitelný.
* Tři mušketýři (Tomáš Chlud) - děj zhuštěn na seznámení a královnin náhrdelník, těžko pochopitelné pokud neznám delší verzi. Ilustrace Tomáše Chluda se mi nikdy moc nezamlouvaly.
* Hrabě Monte Cristo (Renáta Fučíková)- děj zhuštěný ale pochopitelný, obrázky podivné (Renáta Fučíková)
* Bílá velryba - (4 stránky Martin Velíšek) Dvě věty a dva obláčky v podivných obrázcích (Martin Velíšek), Děj téměř nepochopitelný.
* Cesta kolem světa za 80 dní - (5 stránek, Ondřej Neff) - obrázky (Michal Kocián) temné a pochopitelné, ale děj rozumně zhuštěný a pochopitelně podaný formou deníku P. Fogga.
* Tom Sawyer (Vít Haškovec) - Obrázky (Bohumil Fencl) poměrně naivní, ale podávají relativně pochopitelnou formou důležité momenty z děje (plot, vražda, jeskyně)
* Ostrov pokladů (Karel Jerie) - Trochu hůře čitelný text k obrázků, Karla Jerieho, ale děj zhuštěn do pochopitelné formy.
* Vinnetou (Pavel Mertl) - děj prvního a třetího dílu od Miroslava Pospíšila pokrácený na absolutní minimum, vůbec nelze poznat, že jde o rozmezí několika let
* Kniha džunglí (Nikkarin) - kromě Mauglího se Nikkarinovi podařilo vměstnat na 6 stránek i několik dalších povídek a i trochu humoru.
* Volání divočiny - (Ondřej Müller/Barbora Kyšková) - Vcelku pochopitelný děj s ucházejícími ilustracemi.
* Pouští a pralesem (Vít Haškovec) - Jeden z lepších komiksů, čitelný a pochopitelný (Jiří Petráček)
Tak tohle se opravdu nepovedlo. Asi mělo jít o knihu, která by měla podnítit děti a mladý, aby si knihy přečetli, ale v tom brutálně selhává. Krátké medailonky autorů jsou ještě fajn, ale "komiksy", kde se příběh musel vejít do malého prostoru je skoro vždy totálně nepřehledný a od čtení by mě spolehlivě odradilo. A je to škoda, protože někteří ilustrátoři by si zasloužili mnohem větší prostor. Takže za mě odpad, který nepatří dětem do ruky.
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Poklad dobrodružných příběhů v seznamech
v Přečtených | 11x |
v Knihotéce | 8x |
v Chystám se číst | 2x |
v Chci si koupit | 1x |
v dalších seznamech | 1x |
Část díla
Bílá velryba
Cesta kolem světa za 80 dní
Dobrodružství Toma Sawyera
Hrabě Monte Cristo
Kniha džunglí
No, tahle kniha na tom není zrovna nejlíp. Autoři této knihy pouze hledali různé komiksové zpracování známějších dobrodružných románů, potom ke každému komiksu napsal Ondřej Neff předmluvu o vzniku určitého románu a něco o autorovi. Nějaké příběhy v této knize byly sice úplný brak (Bílá velryba, Volání divočiny), naopak ale nějaké komiksy byly opravdu pěkné (Pouští a pralesem, Dobrodružství Toma Sawyera, Cesta kolem světa za 80 dní).
Podle kreseb a zkrácených verzí románů by to bylo na mnohem horší hodnocení, ale za snahu a zpracování dávám velmi silné 4 hvězdičky.