Poklady misií s Jiřím Šlégrem přehled

Poklady misií s Jiřím Šlégrem
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112556/poklady-misii-s-jirim-slegrem-112556.jpg 5 1 1

Jan Pavel II. často zdůrazňoval, že misionářem má být každý křesťan a křesťanka. Podstatou misií je totiž to, že se o svou víru dělím s druhými. Jiří Šlégr v knížce Poklady misií tvrdí, že se s tak velkou pohostinností, radostí, přátelstvím, upřímnými modlitbami, hlubokou vírou a touhou po setkání s Kristem v eucharistii a ostatních svátostech nesetkal nikde jinde než na svých cestách po Africe, Střední a Jižní Americe či jižní Asii. Ze začátku se domníval, že je to on, kdo potřebným a chudým něco dává. Až později si uvědomil pravý opak – z misií on, misionáři i naše církev daleko více pomoci a lásky dostávají. I když nacházel lidi v opravdu obtížných situacích, teď s jistotou ví, že misie v sobě mají daleko větší bohatství a potenciál, než jak se domnívá „vyspělejší“ část světa.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poklady misií s Jiřím Šlégrem. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

smrček
04.04.2012 5 z 5

Kniha se skládá z krátkých povídek z misií Patera Jiřího Šlégra.Jako ředitel Papežských děl
v České republice shromažďuje finanční prostředky, které se využívají pro mnoho účelů (peníze pro nejchudší děti světa, sponzo-
rování výstavby nových škol, ale i peníze na studium bohoslovců v rozvojových zemích). Celé jeho působení je podepřeno
modlitbou mnoha lidí. Učí české děti střádat pro méně šťastné vrstevníky v chudých zemích (odepření nějaké sladkosti - cenu
dávají do své pokladničky a později pošlou do misijního centra). Kniha svědčí o tom, že materiální chudoba domorodců rozhodně nepřináší
duchovní omezení a setkání v misiích často překvapovalo hlubším pohledem na základní lidské problémy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poklady misií s Jiřím Šlégrem v seznamech