Polévka z divokých trav přehled

Polévka z divokých trav
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219060/polevka-z-divokych-trav-219060.png 5 6 6

Román o životě venkovské učitelky z francouzských Alp, který se odvíjí v nádherné scenérii horské přírody, v kraji jemuž patří autorčino srdce, v kraji, s nímž byla celý život osudově spjata, v němž se narodila, prožila své štěstí, lásku i životní tragédie, je čistý jak alpský vzduch, který autorka dýchá.

Literatura světová
Vydáno: , Svoboda

Une soupe aux herbes sauvages, 1977

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Polévka z divokých trav. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (4)

Boženka2
09.12.2023 5 z 5

Marně jsem sháněla film Polévka z divokých bylin a najednou jsem ve knihách vyřazených z městské knihovny objevila tento poklad. Je to krásná kniha, kterou napsala krásná osobnost. Bohužel, popis některých problémů se státní správou, politická rozhodnutí, zhoršené mezilidské vztahy, zbrojení, válečné konflikty, se hodí na dnešní dobu stejně jako na tu před padesáti lety. Ale obrazy nádherné a drsné přírody a příběhy autorčiny rodiny jsou nepřekonatelné. Takové knihy by se neměly vyřazovat. Já už se jí nevzdám.

magdilka
21.05.2019 5 z 5

Krásně napsaná útlá knížka, vtáhla mě do děje. Dokonce jsem prošla antikvariáty a pořídila jsem si ji domů.

medlovice
22.10.2016 5 z 5

Dostala se mi do rukou při vyřazování knih v knihovně. Kdo asi bude číst knížku s takovým názvem ? Tak jsem jí dala šanci a děj mě chytil od první stránky. Dýchala jsem ten horský vzduch možná až příliš hluboce, až stébla trav prorostla mé srdce .Fandila jsem Emilii ve všech jejích prohrách a v úspěchu. Paní učitelka , kterou smrt v šesti letech nechtěla, která měla život plný dřiny a ztratila dcerku. Po přečtení jsem ji přeřadila do police "Knihovnice doporučuje ".

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Polévka z divokých trav v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech1x