Posledná légia přehled

Posledná légia
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29094/bmid_posledna-legia-9z2-29094.jpg 4 36 36

Strhujúci príbeh z čias súmraku Rímskej ríše okolo roku 470 zachytáva dramatický osud posledného rímskeho cisára Romula Augusta a jeho vychovávateľa, keltského druida Ambrosina. Dej sa odohráva v Itálii sužovanej barbarskými hordami, ničenej a devastovanej, no predsa pamätajúcej na časy hojnosti a rozkvetu. Život cisára – malého chlapca – ohrozuje barbarský panovník Odoakar, no statočná skupina posledných rímskych legionárov sa rozhodne zachrániť ho a odviesť do bezpečia cez Európu sužovanú bojmi do Británie. Príbeh v britských dejinách neskôr ožíva v známej legende o Merlinovi a meči Excalibur.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Slovart (SK)

L'ultima legione , 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Posledná légia. Přihlašte se a napište ho.

BorknagarSK
03.08.2023 5 z 5

Pred dlhými rokmi to bola prvá kniha, ktorú som prečítal od Manfrediho a bol to dobrý výstrel naslepo, nepoznal som žiadne jeho diela a knihu som bral do rúk trochu z obavami. Všetko to dopadlo ale nad očakávanie. Hneď za tým nasledovala trilógia o Alexandrovi a Ríša drakov. Pútavé, dobrodružné, historické, trocha závan fantázie, každopádne prudko čitateľné a nenudiace. Na tejto knihe sa nepopáli nikto, kto ju začne čítať.

Igor1311
31.05.2018 5 z 5

Manfredi nepíše nudné knihy. Po Stratenej armáde, Ríši drakov a Chimére, ktoré som čítal, Posledná légia nijak za nimi nezaostáva, v určitých miestach ich prevyšuje. Autor úžasne opisuje únik mladého Romula z jeho väzenia na Capri až do Británie, kde sa stal Romulus legendou, ktorá zrodila Artuša a Excalibur.

Jirkson
04.02.2018 5 z 5

.....na rovinu, jestli se autor při sledování filmu nepozvracel, budu se divit.
Kniha se s filmem nedá rovnat. Je plná napětí a dobrodružství. Užil jsem si ji a zhltl jedním dechem. Kniha = 100% Film = Odpad

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Posledná légia v seznamech

v dalších seznamech1x