Pošťák vždycky zvoní dvakrát přehled

Pošťák vždycky zvoní dvakrát
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545440/bmid_postak-vzdycky-zvoni-dvakrat.jpg 4 37 37

Vezměme mladého pobudu, vysaďme ho na osamělé benzínové pumpě kdesi v Kalifornii a začněme větou „Z náklaďáku se senem mě vyrazili někdy v poledne.“ Tíha té věty je obrovská. Plně charakterizuje hrdinu. Zopakujme si tuhle pozoruhodnou větu, a její příběh už neopustíme – leda na poslední stránce. Děj se pod horkým kalifornským sluncem řítí kupředu jako pes po horké stopě, prochází sérií citových zvratů, obviňování a usmiřování, je naplněn neklidnými, intrikujícími a chybujícími lidmi a špatnými rozhodnutími v ovzduší zločinu, chamtivosti a touhy... a lidské přirozenosti. Jak snadno lidé pohřbívají nejvyšší hodnoty, lásku a sounáležitost! Brilantní román, upřímný a čestný, řazený mezi nejlepší literární díla všech dob, inspirovala Zolova Tereza Raquinová a on sám inspiroval Camusova Cizince. A název? Je metaforou spravedlnosti, jež přijde možná až napodruhé.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 20.09.2024
Literatura světová Thrillery
Bude vydáno: , Leda

The Postman Always Rings Twice, 1934

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pošťák vždycky zvoní dvakrát. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (7)

slasherko
28.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Hmm a poštár tu nikde spomenutý nie je :)

freejazz
21.02.2022 5 z 5

majstrovská miniatúra! porovnajte to s dnešnými krimiságami, ktorým nestačí tona papiera na jednoduchý popis udalosti. a tu je na pár stranách vykreslená nie jedna, ale hneď niekoľko postáv.
áno, stará americká škola. kedy Steinbeck napísal O myšiach a ľuďoch? kedy Faulkner napísal Divé palmy?

ivana7717
31.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Naozaj oddychová kriminálka, v knihe nevystupuje veľa postáv. Kniha je písaná z 90 percent formou dialógu, nie je zaťažená rôznymi opismi, prečítaná za 2 hodiny.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pošťák vždycky zvoní dvakrát v seznamech