Poutníkova cesta pro děti přehled

Poutníkova cesta pro děti
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/529816/bmid_poutnikova-cesta-pro-deti-659d88962e52d.jpg 2 1 1

Kdysi dávno žil ve Městě zkázy muž jménem Křesťan se svou ženou a čtyřmi dětmi. Nebyl moc bohatý, ale tvrdě pracoval a vydělával dost peněz, aby své rodině mohl zajistit dostatek jídla i oblečení. Měl malý dřevěný domek a spoustu přátel a sousedů, se kterými si rád povídal. Dlouhou dobu byl opravdu šťastný. Jednoho dne však našel knihu. Vyslala ho na nebezpečnou a dobrodružnou cestu – jenže zároveň mu tím zachránila život. Musel sice opustit svou ženu a děti, ale cestou potkal nové přátele i společníky (a také nepřátele). Aby přežil, musí se mít na pozoru: útoky přicházejí ze všech stran – a někdy nečekaně. Dorazí bezpečně až do cíle? Dojde až do Nebeského města? Zvládne bažinu Malomyslnosti, poradí si s obrem Beznadějem a překoná pahorek Obtížnosti? Poutníkova cesta pro děti nabízí moderní převyprávění tohoto známého klasického díla Johna Bunyana. Navíc obsahuje užitečné vysvětlení jmen postav a míst, která Křesťan a jeho společníci postupně navštíví, a Bunyanovo uvažování o nich. „Bunyanova Poutníkova cesta a překlad Bible. Nic víc nechci.“ – Vincent van Gogh „Ani ten nejkultivovanější dospělý nemůže nic víc vynachválit a dítě nenajde nic zábavnějšího než tuto jedinečnou knihu.“ – Samuel Johnson... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poutníkova cesta pro děti. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Kníženka
14.09.2024 2 z 5

Bohužel kniha ze 17. st. asi není to, co nadchne dnešní děti, ač se to autorka asi snažila nějak vylepšit. Postavy už svými jmény Domýšlivý, Lichotník, Moudrý... nedávají prostor fantazii, putování i rozhovory jsou nudné, stále obdobné zápletky, dítěti uniká smysl, proč tatínek opustil rodinu a odešel pryč. Možná se to bude líbit dospělým, co mají rádi Komenského Labyrint, který to připomíná.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poutníkova cesta pro děti v seznamech

Autoři knihy

Jean Watson