Povídky rybářské hlídky přehled

Povídky rybářské hlídky
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391155/mid_povidky-rybarske-hlidky-jWd-391155.png 4 37 37

Sedm povídek (Bílý a žlutý, Řecký král, Výprava na zloděje ústřic, Obléhání Lancashirské královny, Charleyův lov, Demetrios Contos, Žlutý Šátek), spojených osobami a příběhy jedné hlídky. Jsou to dobrodružné příběhy z autorovamládí, kdy v sanfranciském zálivu bojoval proti rybářským pirátům. Toto vydání přináší nepatrné úpravy ve stylu a výrazech.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Povídky
Vydáno: , Růže (České Budějovice)

Tales Of The Fish Patrol , 1905

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Povídky rybářské hlídky. Přihlašte se a napište ho.

Naďa2411
26.04.2023 4 z 5

Díky aknize jsem se ocitla imaginárně v sanfranciském zálivu. Jednotlivé příhody rybářské hlídky jsou i humorné, např. když se hlídá lupič při pobřeží a hlídka na koni láká pytláka do "svých sítí".

Meda77
17.01.2022 3 z 5

London je ikonou dobrodružné literatury, kterou si pamatují hlavně dříve narození, ale dá se v pohodě číst i vsoučasnosti. Autor je opět profilk, ačkoliv sbírka povídek balancuje někde lehce nad průměrem, s Londonem určitě čas neztratíte.

mataaskorice
05.10.2021 4 z 5

Útlý sešit povídek, který jsem přelouskávala vzhledem k rozsahu docela dlouho. Knížka je dobrodružná, napínavá, zároveň ale i tak nějak reportážní, protože věrně zachycuje dramatické příběhy rybářské hlídky, jejich souboj s pytláky, mezi kterými vynikali skvělí námořníci Řekové a lstiví Číňani, dobrodružství, při nichž členové rybářské hlídky museli prokázat obratnost v ovládání plavidla, znalost přírodních živlů, někdy se ale dostali do takřka bezvýchodné situace, ve které se jim mohlo zadařit pouze díky důvtipu a odvaze. Pro mě byla hůře čtivá prostě kvůli tématu samotnému, ale objektivně se mi forma i obsah líbily. Pro kluky určitě bezva počtení.

Nové eknihy zdarma (červen)

17.06.2019

Kniha Povídky rybářské hlídky v seznamech

Jack London
americká, 1876 - 1916