Prahou za hudbou přehled

Prahou za hudbou
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229769/bmid_prahou-za-hudbou-pN6-229769.JPG 5 1 1

Publikace známého publicisty psaná formou živého průvodce - s ilustracemi zasloužilého umělce Cyrila Boudy - přiblíží čtenářům hudební Prahu, provede je bohatou historii Reginae musicane, vzbudí zájem o místa spjatá s hudebními osobnostmi a událostmi.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prahou za hudbou. Přihlašte se a napište ho.

esma
08.04.2024

Kniha vyšla počátkem sedmdesátých let a jsou zde tudíž ještě staré názvy ulic, nábřeží či náměstí, pojmenované po těch, které čtenář musí poslat do propadlišť. Čas také odvál půvabné značení U dvou medvědů, U Tří housliček, U pávů a koček a andělíčků atd a máme zde studenější, ale racionálnější číslování.
Jan Wenig všechna místa, kterých se dotkla hudba : od domů a hotelů po paláce, od kapliček po kostely, od malých divadel až k reprezentativním stavbám moderní doby přiřazuje jména stavitelů, sochařů a malířů, ale hlavní pozornost míří na ty, kteří zde zpívali a na ty, kdo hudbu tvořili a přepsali tak Prahu na město hudby.
Knížka je zajímavá a je skutečně velmi podrobná, nebude problém dohledat jakoukoliv informaci.

babicka_amalka
13.02.2017 5 z 5

nejen výborný text, ale i ilustrace Cyrila Boudy dělají ze čtení skutečný požitek

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Prahou za hudbou v seznamech