Pražské historie přehled

Pražské historie
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40941/bmid_prazske-historie-lkH-40941.jpg 5 5 5

Kuriózní kronika staré Prahy z rudolfínské doby. Z pamětí katovské rodiny Mydlářů v Praze, staročeský pitaval zaznamenává významné a senzační soudní procesy a popravy, jež se odehrály na konci 16. a v 1. polovině 17. století v Praze. Výbor z původně rozsáhlých 4-dílných Pamětí obsahuje zejména známé postavy a události (proces anglickým alchymistou Eduardem Kelleyem, s komorníkem Rudolfa II. Filipem Langem, povstání českých stavů, exekuce roku 1621, zásluhy kata Mydláře při obléhání Švédů 1648).... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pražské historie. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

KnihovniceVěra
09.01.2017 4 z 5

Skvělé přiblížení historie středověké Prahy starodávným jazykem. Vytkla bych jen to, že výběr z Pamětí katovské rodiny Mydlářů zahrnuje pouze příběhy o známých postavách, obsáhlé líčení popravy českých pánů na Staroměstském náměstí a obléhání Švédy; dle mého názoru mohly být tyto kapitoly zkráceny a do výběru zařazeno více příběhů i o lidech neznámých.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pražské historie v seznamech

v dalších seznamech1x