Čarodějův synovec přehled

Čarodějův synovec
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2269/bmid_carodejuv-synovec-P90-2269.png 4 2188 2188

Letopisy Narnie série

V předposledním díle Letopisů se vracíme proti proudu času, abychom se spolu s dětmi Divišem a Gábinou podívali na smotný počátek země Narnie, která vznikla zpěvem Lva Aslana. Seznámíme se s tím, jak do čisté, zlem neposkvrněné Narnie pronikla první zášť a jakou nápravu předpověděl Aslan.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Magician's Nephew, 1955

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čarodějův synovec. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (240)

drakamena
17.09.2024 3 z 5

Pěkná knížka pro děti. Kdybych byla dítě, asi by mě naprosto uchvátila. Protože se mi moc líbila Polly. Digory... moc ne, abych byla upřímná. Jistě, byl to malý kluk, jenže i Polly byla malá holka a soudnost nepostrádala. Pravda, Digory se snažil napravit, co napáchal, jenže už se stalo. Ale líbilo se mi, že mu to Aslan nenechal jen tak projít, žádné prázdné řeči o tom, jak to nebyla jeho vina atakdále (což nesnáším!), kdepak.

Nadynka
28.07.2024 4 z 5

Je zajímavé prvně si přečíst ostatní díly a pak až tenhle, jako v HU.
Zrod Narnie mě zaujal. Líbí se mi podobnoust s pravdou.

Sybelle
10.07.2024 4 z 5

Vydáním je to sice až 6. díl série, ale dějově (chronologicky) je to první díl o vzniku Narnie a jak se do ní dostala bílá čarodějnice. Proto jsem ho zařadila jako první ze série. Kniha je určena spíše pro mladší čtenáře, ale i dospělý si z ní něco odnese. I když nelze minout biblické odkazy, tak nejsou nijak rušivé. Ani rozsahem to není dlouhé čtení. Ať ji člověk čte z nostalgie nebo příběh čte poprvé je to pěkné čtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čarodějův synovec v seznamech

v Právě čtených10x