Premárnený čas přehled

Premárnený čas
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137491/premarneny-cas-137491.jpg 5 2 2

Mladému dievčaťu sa v jeden večer splní želanie, podarí sa jej privolať dušu zosnulého otca. V tej chvíli sa začína tento príbeh. Vyrozpráva vám ho on sám, otec. Pozorovateľ z druhého brehu, neviditeľný, a predsa prítomný. Povie vám, že až tam, odkiaľ prišiel, si uvedomil, aká krehká a pominuteľná je láska, ako trestuhodne premárnil čas, že mohol veľa vecí napraviť, zmeniť, ale neurobil to. S absurdnou naivitou si namýšľal, že život hádam potrvá večne. Že je čas na slová, dotyky, na ospravedlnenie, úctu, na lásku. Je teda späť. Poučený z vlastných chýb, pripravený svojej dcére i žene podať pomocnú ruku, dobehnúť zameškané. Aký je len človek nedokonalý! Ako ľahkovážne sa nechá lapiť slučkou závislosti a nízkymi vášňami! Ozajstné hodnoty necháva nepovšimnutými. Tie uvidí a vezme si k srdcu, až keď sa na vlastnej koži popáli. No nikdy nie je neskoro začať odznovu. Iba je potrebné nechať dušu vymaniť sa spod prázdnoty a povrchnosti, upriamiť ju k tomu, na čom skutočne záleží.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Premárnený čas. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Ms.Iris
09.08.2018 4 z 5

Ani neviem ako knihu zhodnotiť slovami. Nenechádzam správne slová, každopádne celá kniha bola zaujímavá, nevšedná, ... od rozprávača príbehu, osudový príbeh jednotlivých ľudí až po samotný koniec. Mne sa to páčilo, bolo to iné čítanie než na aké som zvyknutá ;-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Premárnený čas v seznamech

Jana Chmelová