Přerušený oběd přehled

Přerušený oběd
https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63990/preruseny-obed-63990.jpg 3 14 14

Francouzský detektivní příběh ze současnosti popisuje vyšetřování vraždy známého advokáta.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Naše vojsko

Le Déjeuner interrompu, 1978

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Přerušený oběd. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

trudoš
05.12.2019 2 z 5

Nenápaditý průměr, který se sice příjemně četl a rozehrál i atraktivní vyšetřování, jenže ve finále nedokázal plně uspokojit očekávání, vkládaná do závěrečného odhalení. Jakoby si Julien Vartet dal více námahy s rozpracováním zločinu samého, než s koncovkou, kterážto působí uspěchaně a v rámci motivací trochu zmateně. Co ovšem čekat při sto dvacetistránkovém rozsahu? Přesto si francouzský spisovatel najde čas, aby uvedl čtenáře do zákoutí rodinných trablů ústředního detektiva, což mě pouze utvrzuje v podezření, že tenhle únavný nešvar nepřišel do módy až s nástupem severských kriminálek. Jinak se ale děj plynule odvíjí vpřed, a ačkoli to zpočátku vypadá na zdlouhavé probírání se podezřelými, po odkrytí několika stop a souvislostí už inspektor Levasseur přesně ví, koho vsadit do šatlavy. A že má kniha na hřbetě čtyřicet křížků? Na stylistice to ani moc znát není, jediné co člověka trkne, je dobový odpor k travičům, kteří byli považováni snad za větší zlo, než kdejaký moderní terorista.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Přerušený oběd v seznamech

detektivní a krimi romány francouzská literatura

Autorovy knížky

Julien Vartet