Prežila som přehled

Prežila som
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493276/bmid_prezila-som-33X-493276.jpg 5 196 196

Immaculée Ilibagiza vyrastala v krajine, ktorú mala rada, s milovanou rodinou. V roku 1994 sa však v Rwande rozpútala krvavá genocída a Immaculéin dovtedajší život sa rozbil na márne kúsky. Takmer všetci členovia Immaculéinej rodiny boli brutálne zavraždení počas trojmesačného besnenia, ktoré si vyžiadalo životy asi milióna Rwanďanov. Immaculée tento masaker prežila za neuveriteľných okolností. 91 dní sa spolu s ďalšími siedmimi ženami skrývala v maličkej kúpeľni v dome miestneho pastora, zatiaľ čo na nich poľovali stovky sfanatizovaných zabijakov vyzbrojených mačetami. Pozoruhodný bestseller teraz vychádza s novým doslovom a Immaculée v ňom pridáva spomienky na dvadsať rokov, ktoré uplynuli od rwandskej genocídy. Je to pohľad nielen na zmeny v jej osobnom živote, ale aj na zmeny v živote krajiny, v ktorej sa tie strašné udalosti udiali.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Noxi

Left to tell

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prežila som. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (50)

kniznisvetsjiri
06.09.2024 4 z 5

ahle kniha mě vzala za srdce. Tolik emocí. Už dlouho jsem si takhle nepobrečela.

Nepředstavitelná zvěrstva a já se pořád ptala proč? Sakra proč?

Mrzí mě, že téměř jediné o čem se u nás mluví a z historie se probírá, jsou Němci a druhá světová válka.
Já třeba o této události neměla ani potuchy a je hrozně velká škoda že takovéto příběhy nám jsou skryty. Je jedno jestli se to stalo u nás nebo v Africe nebo kdekoliv jinde. My lidé bychom si z toho měli vzít ponaučení, ať se to stalo kdekoliv.

David876
01.11.2023 5 z 5

Bez slz se to neobešlo, vážně síla.

pavlina0821
19.08.2023 3 z 5

Kniha opravdu pěkně popisuje rwandskou genocidu. Četla se sama. Jediné, co mi vadilo, byly ty modlící nářky. Stačila tak třetina toho, co je tam popisováno. Tyto pasáže už jsem pak přeskakovala. Škoda. Nebýt těchto otravných modlících pasáží, kniha by měla plné hodnocení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Prežila som v seznamech

v Právě čtených2x