Príbeh jedného života přehled

Príbeh jedného života
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278165/bmid_pribeh-jedneho-zivota-pdN-278165.jpg 4 123 123

Jeanne sa vracia z kláštorného penzionátu, žije s rodičmi, časom stretáva muža, o ktorom si myslí, že je stelesnením jej dievčenských snov. No po krátkom šťastí nastáva trpké rozčarovanie, ostáva sklamaná ako dcéra, žena i matka...

Literatura světová Romány
Vydáno: , Belimex

Une vie, 1883

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Príbeh jedného života. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (28)

Jíťa307
předevčírem

Posloucháno jako audiokniha. Pěkně popsán příběh obyčejného života nižší šlechty ve Francii, kdy hlavní hrdinka Jeanne je velmi naivní (hlavně díky způsobu výchovy) a plná ideálů, o které stejně jaké všichni ostatní v běžném životě ztratí. Příběh je velmi smutný, přesto se mi kniha líbila.

LisaBella
07.08.2024 3 z 5

Tohle je moc těžká kniha. Určitě ne pro běžné sváteční čtenáře. Abyste ocenili její krásu, musíte vnímat prostředí, styl psaní, jazyk, zajímavé nuance v sousloví, umět číst mezi řádky a musíte umět vidět popsané rozdíly mezi vnímáním scén, abyste pochopily odlišnost pohledů na situaci.. Já to ne úplně zvládla. Mám naturalisty ráda, je to drsný svět bez happyendů, ale je pravda, že Jeanne mi k srdci nepřirostla tolik, kolik bych si přála.

Janadvorackova
31.03.2024 4 z 5

Začátek nezaujal a chtěla jsem s tím seknout. Naštěstí se nestalo.
Hlavní hrdinka byla typickou pipkou té doby. Hrozně mě štvala, ale vlastně za to nemohla. Výchova té doby byla, jaká byla. A autor to popsal výborně, uvěřitelně a emotivně.
Příběh zasahuje roky, léta letoucí jejího života. Pohledy na vlastní místo ve světě, který se mění.

Knižní novinky (7. týden)

14.02.2021

Knižní novinky (6. týden)

07.02.2021

Kniha Príbeh jedného života v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech2x