Příběh z neklidných časů přehled

Příběh z neklidných časů
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154201/bmid_pribeh-z-neklidnych-casu-Ixm-154201.jpg 3 2 2

Dva mladí hrdinové románu Lemechov a jeho žena Tamara přijedou z Leningradu pracovat na vesnici.Je to příběh vraždy ze žárlivosti a autor se zde vrací do doby kolektivizace venkova na přelomu dvacátých a třicátých let. 23-103-63

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Mladá fronta

Покоя нет (Pokoja nět) , 1961

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příběh z neklidných časů. Přihlašte se a napište ho.

etranger
20.11.2019 2 z 5

Ač byl Příběh z neklidných časů napsán v době mnohem příznivější, než v jaké se odehrává, tak na jeho formě ani obsahu se to žádným způsobem neprojevilo. Zastaralá musela být tato kniha už v době svého prvního vydání, svým schematismem a neživotností. Kladné postavy jsou ukrutně kladné a záporné ukrutně záporné, do jednotlivých kategorií je člení třídní původ, takže přestupy mezi týmy nejsou možné. Zajímavé je jedině pojetí hlavní dvojice postav - Lemechov představuje nezdolného dělníka revoluce (trochu jako Bagár v Nástupu), to co je na revoluci neúprosné, zatímco Tamara představuje mateřskou stránku revoluce, která by do sebe nejraději zahrnula všechny bez rozdílu. Právě na toto slabé místo kontrarevolucionáři zaútočí, takže lze Příběh číst jako ospravedlnění a vysvětlení nelítostného revolučního teroru.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Příběh z neklidných časů v seznamech

Vsevolod Petrovič Vojevodin
ruská, 1907 - 1973