Příchozí přehled

Příchozí
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284110/bmid_prichozi-6558765e337b5.png 4 2 2

Publikace vzniklá dlouhodobou prací Poradny pro uprchlíky a Centra pro otázky migrace. Příběhy netolerance a mlčící většiny, kdy se příchozí uprchlíci stávají terčem rasistických a xenofobních útoků.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příchozí. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

1alena1
15.02.2016 4 z 5

Zajímavé příběhy několika uprchlíků, kniha vznikla za pomoci Poradny pro uprchlíky a Centra pro otázky migrace. Nutno podotknout, že vyšla v roce 2005, takže to není čtení o úplně nových problémech, které nyní trápí snad všechny normální lidi v Evropě. Ale vzhledem k tomu, že je to v dnešních dnech hodně aktuální téma, tak jsem si to přečetla s chutí. Zajímavé je v této miniknížce psaní o přistěhovalcích, kteří jsou i vzdělanejší a pracovitější než mnozí Češi kolem nás a přes všechno se dostali díky rasismu a xenofobii do velkých problémů. Je to složité. Dostala jsem se ke knížce zcela náhodou, ale díky tomu, co se hrne na Evropu, mě to zaujalo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Příchozí v seznamech

v dalších seznamech2x