Nejkrutější měsíc přehled

Nejkrutější měsíc
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397956/bmid_nejkrutejsi-mesic-YcG-397956.jpeg 4 494 494

Vítejte ve Three Pines, zapomenuté, zapadlé vísce, kde nejkrutější měsíc právě dostál své hrozbě. Jaro je idylické období: na stromech raší pupeny, čerstvě rozmrazenou půdou se prodírají první květiny. Ne všechno se však probouzí k životu... Když se pár místních rozhodne uspořádat na Velikonoce seanci ve starém domě Hadleyových, aby z něj vypudili zlo, jeden z nich zemře. Hrůzou. A patrně mu na onen svět někdo pomohl. Brilantní a empatický Armand Gamache, vrchní inspektor quebecké Sureté, přijíždí vyšetřovat další případ – tentokrát bude muset čelit jak nebezpečným démonům tohoto na první pohled idylického městečka, tak i svým vlastním.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Knižní klub

The Cruelest Month, 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nejkrutější měsíc. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (140)

Nelly
31.08.2024 4 z 5

Jak jinak, než opět dokonalé, skvělá hra s lidskými charaktery.

kachnes
14.08.2024 5 z 5

Tohle je skvělá série. Nádherně napsaná.

tinka1974
12.07.2024 5 z 5

Již třetí díl této série a stále jsem spokojená. Po dlouhé době čtu zase detektivky. Tím myslím detektivky. Inspektor se sympatický a hloubavý, vraždy jsou sice vraždy, ale bez brutálního popisu. Jak inspektor Gamache stále připomíná, vražda je niterní záležitost. A byla i tady. Každý z nás si nese vzpomínky a je na každém, jak se s nimi vyrovná. A tak jsme zase ve vesničce, kde by se mi líbilo žít, mezi přáteli, kteří spolu tráví čas a ve starém době, kde došlo k vraždě. A jak vyšetřování postupuje, pomalu rozplétáme osudy podezřelých, ale i chování policistů. To, co bylo naznačeno na konci předešlého dílo tady došlo konce. Zajímalo by mě, jestli se ještě s Yvette někdy setkáme. Její postava má potenciál k růstu. Za mě je to klasická detektivka a musím říct, že jsem si tuto sérii oblíbila.

Připravované knižní novinky (30. 11. - 6. 12.)

29.11.2015

Ocenění knihy (1)

2008 - Agatha Award (Best Novel)

Kniha Nejkrutější měsíc v seznamech

v Právě čtených5x