Prodromus Moravographiae. To gest: Předchůdce Morawopisu přehled

Prodromus Moravographiae. To gest: Předchůdce Morawopisu
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333055/bmid_prodromus-moravographiae-to-gest-pr-BXf-333055.jpg 5 4 4

Prodromus Moravografie. To jest: Předchůdce Moravopisu obsahující celkový výtah všeho toho, co v tomtéž Moravopisu, který na světlo se hotový, obšírně položeno bude. Za tím napřed vyslaný od svého authora, M. Tomáše Jana Pešiny z Čechorodu, děkana Litomyšlského v Litomyšli. Vytištěno u Jana Arnolta. Léta Páně 1663. (Prodromus Moravographiae. To gest: Předchůdce Morawopisu Obsahugjcý Summownj Weytah wsseho toho Co w týmž Morawopisu, kterýž na swětlo se hotowj, obssýrně položeno bude. Za tjm napřed wyslaný od swého Authora, M. Thomásse Jana Pessyny z Cžechorodu Děkana Litomysslského. W Litomyssli Wytisstěno w Ympressy Jana Arnolta. Léta Páně 1663.)... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prodromus Moravographiae. To gest: Předchůdce Morawopisu. Přihlašte se a napište ho.

los
04.02.2021 3 z 5

Češi mají Hájka, Moravané Pešinu; tato historiografická moravská paralela k Balbínovi a Beckovskému je dokonce považovaná za první česky psaný vědecký spis; pozoruhodné jsou pasáže reflektující bělohorské období, myslím, že generace čtenářů Jiráska je zvyklá právě na opačný úhel pohledu

Knižní novinky (48. týden)

28.11.2021

Kniha Prodromus Moravographiae. To gest: Předchůdce Morawopisu v seznamech

historie, dějiny baroko Morava 17. století protohistorie dějiny Evropy dějiny Moravy

Autorovy knížky

Tomáš Pešina z Čechorodu