Prostory zjevnosti: Dílo ve struktuře světa přehled

Prostory zjevnosti: Dílo ve struktuře světa
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386247/bmid_prostory-zjevnosti-dilo-ve-struktur-9E4-386247.jpg 5 1 1

Předkládané stati tvoří sice soubor samostatných studií, přesto jsou alespoň trochu provázané – pokoušejí se z fenomenologického hlediska prozkoumat způsob, jak může skrze výtvarné dílo vyvstat zjevnost jsoucího. Sborníček vznikl na laskavý popud vydavatele, jehož si velmi vážím. Obsahuje texty, které už byly publikovány (podrobnější údaje nalezne čtenář v ediční poznámce). Protože však šlo o publikace v německém jazyce nebo v méně dostupných edicích, bude snad mít jejich nové sebrání pro čtenáře přece nějaký další užitek.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prostory zjevnosti: Dílo ve struktuře světa. Přihlašte se a napište ho.

Honzajosl
21.02.2021 5 z 5

Povedený soubor Blechových esejů zejména k fenomenologické problematice vztahu pravdy a umění. Do popředí vystupuje zejména jazyková lehkost a hojnost konkrétních příkladů, které zvyšují srozumitelnost textů i problematiky, kterou řeší.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Prostory zjevnosti: Dílo ve struktuře světa v seznamech

Ivan Blecha