První populární škodovka - 80 let dálkových jízd Škody Popular světem přehled

První populární škodovka - 80 let dálkových jízd Škody Popular světem
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244460/mid_prvni-popularni-skodovka-80-let-dal-Ll4-244460.png 3 2 2

Před 80 lety prorazila mladoboleslavská škodovka svým modelem Škoda - Popular do světa a stala se jedničkou na českém trhu. Autor čtenářům zprostředkovává osobní dojmy z měsíčního dobrodružství za volantem veteránu i exkluzivní informace a dosud nepublikovaný obrazový materiál z legendární výpravy do Kalkaty. Slasti a strasti putování divokým Balkánem, Tureckem, tehdejší Arábií, Persií, Afghánistánem či Britskou Indií dokumentuje osobní korespondence členů studentské výpravy i desítky působivých fotografií, včetně dosud neznámých snímků ručně kolorovaných renomovaným pražským Atelierem Langhans. Publikace otevírá novou dimenzi zdánlivě zmapovaného tématu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize První populární škodovka - 80 let dálkových jízd Škody Popular světem. Přihlašte se a napište ho.

zdenaR
16.06.2022 3 z 5

Kniha Za volantem s Karlem Čapkem se mi líbila více pro svoji ucelenost a popisnost.
Tato kniha skloubila několik různých cest v různé období a tomu odpovídá i její charakter.
Bylo určitě velmi složité jednotlivé cesty po tak dlouhé době popsat, autor si dal velkou práci s autentičností dostupných materiálů - je vidět, že se jedná opravdu o nadšence.

valda
02.04.2015 2 z 5

Autor má rád veterány a Karla Čapka. V roce 2011 tyhle témata skloubil v knize Za volantem s Karlem Čapkem. Tentokrát si zvolil hlavní téma Škodu Popular. Kniha je rozdělená do tří částí. V první autor popisuje technickou specifikaci a historii Popularu. Ve druhé významné cesty, které ve 30. letech podnikali lovci kilometrů. Pro někoho může být překvapivé, kolik výprav se před válkou podnikalo, a jak daleko se lidé s tímto jednoduchým vozem dostali. V obou částech se ale jedná o dost zkrácený pohled. Poslední část je potom věnována autorově cestě s manželkou Albionem ve stopách Karla Čapka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha První populární škodovka - 80 let dálkových jízd Škody Popular světem v seznamech

Zdeněk Vacek
česká, 1976