Psychológia peňazí přehled

Psychológia peňazí
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440697/bmid_psychologia-penazi-AtV-440697.jpg 4 34 34

Prečo prerobíte, ak sa skúsite hrať na realitného agenta? Čo stojí za silami, vďaka ktorým naletíme na sezónne zľavy a prečo sme ochotní cestovať hodinu, aby sme ušetrili pár eur? Prečo pri platení často cítime až fyzickú bolesť? To je niekoľko z mnohých otázok, ktoré si kladú autori knihy o ľuďoch, peniazoch a iracionalite, ktorá tomuto svetu vládne. K napísaniu svojej najnovšej knihy prizval svetoznámy behaviorálny ekonóm Dan Ariely komika a spisovateľa Jeffa Kreislera, výsledkom čoho je vtipná a poučná kniha o tom, čo robíme zle a prečo sme v tom takí tvrdohlaví. Kniha sa nevenuje iba míňaniu peňazí – rovnaké sily, ktoré vytvárajú našu finančnú realitu, ovplyvňujú aj iné dôležité veci v našich životoch: ako trávime svoj voľný čas, vnímame svoju prácu či milostný život.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Ekonomie a obchod
Vydáno: , Premedia

Dollars and Sense: How we misthink money and How to Spend Smarter , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Psychológia peňazí. Přihlašte se a napište ho.

elenai
22.01.2023 4 z 5

Asi jsem očekávala něco trochu jiného. Jako příklady z praxe fiktivních lidí dobrý, ale ne všechno lze v Česku aplikovat. Co mě ale docela štvalo, bylo neustále omílání téhož. Obzvláště v prvních kapitolách. Ale proč jsem knize nakonec dala čtyři hvězdy - přinesla mi jakousi vnitřní pohodu a pocit, že ty svoje peníze v pohodě ukočíruju. 70%

Popko
18.08.2021 3 z 5

Čtivá kniha, ve které jsou rozebrané situace/příběhy lidí, jak se chovaji k penězům,na příběhu je vysvětleno, co udělat jinak a proč. Všechno, co děláme, musíme u toho přemýšlet a to jsou i peníze, ať uz jich máme hodně nebo málo.

pegasusss
10.06.2021 5 z 5

znižovať spotrebu a investovať - určite nie šetriť si v dôchodkovom fonde, nakoľko nemáme nad ním kontrolu, je nelikvidný a dostaneme ho v 65 rokoch .... radšej inestovať do krypta, zlata, akcií ..... inak suhlásim so všetkym, super knižga x)

Knižní novinky (18. týden)

26.04.2020

Kniha Psychológia peňazí v seznamech