Ptačí budky a další způsoby zvyšování hnízdních možností ptáků přehled
Petr Zasadil
30 názorných obrázků k výrobě budek, hnízdních podložek, hnízdních nor, 6 tabulek - hnízdní budky a polobudky (typy, výroba, vyvěšování, ochrana, čištění), popisy druhů hnízdících v budkách, další obyvatelé ptačích budek (vosy, čmeláci, savci) - další možnosti zvyšování hnízdních možností - hnízdní podložky a umělá hnízda (čápi, vlaštovky a jiřičky, dravci), hnízdní stěny a nory (ledňáčci, břehule, vlhy, bělořiti), křoviny pro hnízdění ptáků, úpravy rybníků a umělé hnízdní ostrovy - populační a právní aspekty zvyšování hnízdních možností (včetně seznamu chráněných druhů ptáků) - obsáhlý seznam literatury... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ptačí budky a další způsoby zvyšování hnízdních možností ptáků. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (1)
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Ptačí budky a další způsoby zvyšování hnízdních možností ptáků v seznamech
v Přečtených | 1x |
v Chystám se číst | 1x |
v Chci si koupit | 1x |
Autorovy knížky
2001 | Ptačí budky a další způsoby zvyšování hnízdních možností ptáků |
Metodiky ČSOP lze doporučit víceméně jakékoliv, protože jsou připravovány zkušenými praktiky, obsahují řadu tipů na další osvědčenou literaturu, a navíc se čtenáři mohou na organizaci ČSOP snadno obracet s dotazy a počítat se vstřícností a dobrou vůlí.
Nenápadná brožurka „Ptačí budky“ obsahuje nejen množství návodů na výrobu budek, hnízdních podložek aj. a rady ohledně vhodného umístění, ale počítá i s tím, že pro ptáky je nejlepší to, co nabízí příroda a co my můžeme svým úsilím podpořit. A tak najdeme např. i kapitolu o vysazování vhodných dřevin v krajině nebo tipy na úpravy rybníků (včetně vzniku umělých ostrovů). Autoři se zabývají také ochranou před predátory. Dokonce bylo pamatováno i na právní aspekty zvyšování hnízdních možností a na další důležité informace.