Půlnoční jam session přehled

Půlnoční jam session
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320317/bmid_pulnocni-jam-session-KA9-320317.jpeg 5 1 1

Písňové texty jazzových skladeb a textů českého básníka a milovníka jazzu, který byl na dlouhá léta umlčen. Exilové vydání. Ilustrace Jan Kristofori. Obálku s použitím kresby J. Kristoforiho navrhl Ferdinand Čulík. Doslov Josef Škvorecký. Ediční poznámka Jaromír Hořec. Autor pěti blues Jan Hammer.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Půlnoční jam session. Přihlašte se a napište ho.

Pablo70
21.03.2023 5 z 5

Zdařilý pokus o české jazzové verše. Báseň Co je jazz věnoval Josefu Škvoreckému. Řada jeho textů písní popu zlidověla.
Jinak typický příklad člověka, ve kterém se prala láska ke straně s láskou k Masarykovi. Jeho prostřednictvím donášel na Seiferta jejich zubař - agent StB. "On mne brával z ordinace k s obě do takové kanceláře, někdy jsme si sedli do křesel a povídali si," popisuje Hořec. "Měl jsem k němu důvěru, nosil jsem mu zakázané časopisy jako Svědectví, Listy. On mne vždycky trochu podrápal na zubech a řekl, abych přišel znovu za tři dny. Asi aby měl čas ze mne tahat rozumy."
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/basnika-jaroslava-seiferta-udaval-zubar.A050603_220254_domaci_bih
Smutné.
Užijte si alepoň ty jazzové básně - ty jsou pěkné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Půlnoční jam session v seznamech