Půlnoční knihovna přehled

Půlnoční knihovna https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492784/bmid_pulnocni-knihovna-RXB-492784.png 4 3354 3354

Mezi životem a smrtí stojí knihovna. Když se Nora Seedová ocitne v Půlnoční knihovně, je přesvědčená o tom, že dosud byl její život jen přehlídkou zoufalství a výčitek. Připadá jí, že všechny včetně sebe zklamala. To se má ale co nevidět změnit. Každá kniha v Půlnoční knihovně představuje život, jaký by Nora žila, kdyby se v určitou chvíli rozhodla jinak. S pomocí knihovnice se může začíst do jednotlivých knih a zjistit, kam by ji jiná rozhodnutí dovedla. Nora cestuje mezi vlastními životy a snaží se najít jeden, ve kterém by opravdu žít chtěla a mohla v něm zůstat. Při honbě za absolutním ideálem v nekonečnu možností je pak postavena před zásadní otázku: jak takový dokonalý, šťastný život vlastně vypadá?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Fobos

The Midnight Library , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Půlnoční knihovna. Přihlašte se a napište ho.

Katelineth
23.05.2024 4 z 5

Kniha se četla rychle a dobře. Příběh byl zajímavý, i když bylo docela jasné jak to skončí, stejně jsem byla napjatá, jestli to tak bude. Ze začátku je dobře vykreslená deprese bych řekla. Myslím, že lidem, kteří nezažili nic takového, se bude zdát Nina asi slabá. Hezky je tam ukázáno, jak spousta našich výčitek je vlastně jen fantazie nás samých. Autor zde hodně zařazoval kousky z filozofie. Mne osobně to nevadilo, ale někdy mi přišlo, jakoby se sám autor chtěl pochlubit s tím, co zná.

Lely
23.05.2024 4 z 5

Za mě milé a příjemné čtení, které mi sedlo. Kniha se četla rychle a děj pěkně ubíhal.
Líbilo se mi nenásilné propojení s filozofií.
Donutí člověka přemýšlet nad svou vlastní knihou výčitek.

Pavla79
22.05.2024 5 z 5

Stane se vám někdy, že začnete číst knihu, o které nejste úplně přesvědčeni, ale máte ji třeba do výzvy, na doporučení apod. a právě ta kniha se stane tou, která je čtená v přesně ten správný čas, náladu, zkrátka, zasáhne vás přesně do černého. To se mi stalo s touto Půlnoční knihovnou. Za mě skvělá! Ale možná, číst ji jindy...? Nevím. Každopádně teď se mi líbila a určitě můžu doporučit. Svoje poselství má....

Žebříček nejprodávanějších knih (4. týden)

31.01.2024

Čtenářská výzva 2023 v číslech

02.01.2024

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Lidé jsou jako města. Nesmí vás těch několik nevzhledných čtvrtí odradit od celku. Pár věcí se vám možná nelíbí, pochybné postranní uličky nebo předměstí, ale ta hezká místa vám to vynahradí. - Nora, str. 56-57

Chtít je zajímavé slovo. Znamená nedostatek. Někdy stačí vyplnit ten nedostatek a původní chtění zcela zmizí. - Paní Elmová, str. 71

Nikdy nepodceňuj, jak velký význam mají maličkosti. Na to vždy pamatuj. - Paní Elmová, str. 95

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

2020 - Goodreads Choice Awards (Best Fiction)

Kniha Půlnoční knihovna v seznamech

v Právě čtených122x