Půlnoční knihovna přehled

Půlnoční knihovna
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/546095/bmid_pulnocni-knihovna.png 4 3664 3664

Nora má tridsaťpäť a život plný premárnených príležitostí. Cíti, že všetkých sklamala. Otca, pretože sa nestala úspešnou plavkyňou; brata Joea, keď sa rozhodla opustiť čoraz populárnejšiu hudobnú skupinu a tiež snúbenca, s ktorým sa rozišla dva dni pred sobášom. V depresii, pohltená ľútosťou a pocitmi viny sa rozhodne spáchať samovraždu. Ocitá sa však v akomsi medzisvete zvanom Polnočná knižnica. Knihy tu nie sú obyčajné – každá predstavuje inú verziu Norinho života, ak by sa kedysi rozhodla inak. Dostáva možnosť prežiť jednotlivé príbehy a napraviť minulé chyby. No pátranie po dokonalej alternatíve má vždy nejaké „ale“ a Nore sa nedarí získať všetko, čo by chcela. Čas sa kráti a kým sa knižnica medzi životom a smrťou nadobro rozpadne, musí vybrať. Rezignuje alebo sa vráti do pôvodného života a pokúsi sa veci napraviť?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: audiokniha , Publixing

The Midnight Library, 2020

Interpreti: Nora Ibsenová

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Půlnoční knihovna. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (860)

Zlatinka.Emilly
16.10.2024 4 z 5

Hodně zajímavé téma, které mě donutilo uvažovat nad tím, co kdyby to byla možnost. Kam já bych se chtěla vrátit, do jakého života bych chtěla vstoupit. Určitě by to byla zajímavá zkušenost a myslím si, že stejně by nakonec každý skončil tam jak je, jako ostatně i Nora.

alnovka82
09.10.2024 2 z 5

Anotace mě nadchla, ale nadšení mě během prvních pár kapitol opustilo.
Když pominu, jak mi hlavní hrdinka byla nesympatická, tak hlavním důvodem byla nedotaženost knihy. I po dočtení jsem měla spoustu nevysvětlených otázek.
Bylo zřejmé, jak příběh zkončí, asi to byl jediný možný závěr, ale ani tak se mi nelíbil. Kniha měla velký potenciál, ale byla pro mě zklamáním.

tarasnica
09.10.2024

Dobrý námět, ale absolutně nezajímavé. Obrovský hype o ničem.

Žebříček nejprodávanějších knih (4. týden)

31.01.2024

Čtenářská výzva 2023 v číslech

02.01.2024

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Lidé jsou jako města. Nesmí vás těch několik nevzhledných čtvrtí odradit od celku. Pár věcí se vám možná nelíbí, pochybné postranní uličky nebo předměstí, ale ta hezká místa vám to vynahradí. - Nora, str. 56-57

Chtít je zajímavé slovo. Znamená nedostatek. Někdy stačí vyplnit ten nedostatek a původní chtění zcela zmizí. - Paní Elmová, str. 71

Nikdy nepodceňuj, jak velký význam mají maličkosti. Na to vždy pamatuj. - Paní Elmová, str. 95

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

2020 - Goodreads Choice Awards (Best Fiction)

Kniha Půlnoční knihovna v seznamech

v Právě čtených115x