Putování Simona MacKeevera přehled

Putování Simona MacKeevera
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203986/putovani-simona-mackeevera-203986.png 4 3 3

Sociální román o Simonovi MacKeeverovi, který bojuje s nezdolným optimismem se svým zchromnutím.

Literatura světová Romány
Vydáno: , SNPL - Státní nakladatelství politické literatury

The Journey of Simon MacKeever, 1949

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Putování Simona MacKeevera. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (2)

Koka
28.09.2024 5 z 5

Velmi milý, příjemný, optimistický, i když nemálo zidealizovaný příběh starého muže, který to ještě nechce vzdát. V knize lze najít steinbeckovské motivy ze života chudých Američanů, kteří i po celoživotní lopotě se ocitají "na dlažbě" , v chudobinci, zapomenutí a zbyteční.
V knize mne zaujal zlodějský přístup majitelů útulku po seniory - jako kdyby naše dnešní podobná zařízení, parazitující na sociálních dávkách klientů, z této knihy opisovala, jak se to má dělat.
Závěrem jenom konstatuji, že
- nevím, kdy a proč se podobné sociálně-kritické motivy z americké literatury nadobro ztratily, když realita přetrvává.
- Rachel Joyce, autorka knihy Nepravděpodobná pouť Harolda Frye, mi nikdy nenakecá, že Putování Simona MacKeevera nikdy nečetla a jeho námět bohapustě nezrecyklovala.
Doporučuji.

Jana_Z
06.08.2023 5 z 5

Předobraz stoletého staříka?

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Putování Simona MacKeevera v seznamech