Ráj - výbor z povídek přehled

Ráj - výbor z povídek
https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94831/bmid_raj-vybor-z-povidek-Aiz-94831.jpg 3 6 6

Výbor povídek, pořízený ze svazků Černí myslivci (Dětský ráj), Jarní záhony (Přítel, Lom, Výlet, Ve sklepě, O bramborové Náně), Hrdinné a bezpomocné dětství (Závist, Koťátko), Ráj (Letopisy dětské duše), zachycuje mnohotvárnýa citově hluboce prožívaný svět dětí. V povídkách objevila autorka zranitelnou senzibilitu zdánlivě šťastného věku dětství a dala průchod i sociálnímu cítění... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ráj - výbor z povídek. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (4)

douchová
19.09.2024 4 z 5

Bohužel tato kniha je obětí omylu tehdejších editorů, kteří se domnívali,
že cokoli s dětskou tématikou je určeno pro děti. Jaká škoda!!!
Povídky jsou skvělé, drsné, hluboce soucitné, ale dostat je do rukou v
dětských letech (jako pisatelky předešlých komentářů), také si k nim asi
nenajdu cestu.
Ještě jedna výtka k tomuto vydání: v ediční poznámce se přiznává, že
titulní povídka Ráj, která je nejrozsáhlejší, je upravena pro dětského čtenáře (!)
tak, že ponechali pouze dějovou linku a úvahové pasáže vynechali,
protože by čtenáře příliš zatížily (!). Jaké zklamání pro mě, starší a úplné
vydání je téměř nedostupné, nicméně si ho rozhodně pořídím, až na něj
natrefím.

Leena
16.05.2021 1 z 5

Dostala jsem tuto knihu jako dítě k narozeninám.
Odmala jsem milovala knihy, takže jsem byla ráda za každou, kterou jsem dostala.
Ale tohle ne. Když jsem začala číst, brečela jsem zklamáním, protože to vůbec nebyl můj vkus.
A povídka o Helence, která měla kostižer, to byla poslední kapka!
Už nikdy více.
A to si na to vzpomínám i po 40 letech!!!

Monika1717
04.08.2020 1 z 5

Knihu jsem dostala od tety k Vánocům, když jsem chodila do 7. třídy. Hned jsem se do ní pustila. Vím, ze tam byla povídka o dítěti,které se udusilo v hromadě obilí. Když ho našli, mělo černý obličej. Po několik nocí se mi o tom zdálo. Byla to jediná kniha, kterou jsem vyhodila. Dávám jednu hvězdičku, protože jsem asi nebyla tím správným čtenářem. K paní Svobodové jsem si už nikdy cestu nenašla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ráj - výbor z povídek v seznamech