Rasové „theorie“ a rasová diskriminace v anglo-amerických zemích přehled
Isaak Semjonovič Zvavič
![Rasové „theorie“ a rasová diskriminace v anglo-amerických zemích Rasové „theorie“ a rasová diskriminace v anglo-amerických zemích](https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542068/bmid_rasove-theorie-a-rasova-diskriminace-v-anglo-americkych.jpg?v=1722638963)
Studie stručně zachycuje dnešní stav rasistických předsudků a z nich vyvozovaných důsledků v celém životě USA, v Australii, v J. Africe i v samotné Velké Britannii. Jde zprvu ke kořenům anglosaského rasismu (Kidd, Josef Chamberlain, Theodor Roosevelt, Kipling a j.) a ukazuje, jak se v praxi provádí rasová diskriminace vůči černochům, Číňanům a Japoncům v USA, vůči Indům a Číňanům v Jihoafrické Unii, vůči tichomořským (domorodcům v Australii a jak se za blahovůle labouristické vlády rozbujelo antisemitské hnutí od let 30. v Anglii. Upozorňuje též na jediného zastánce koloniálních národů v OSN - na SSSR.... celý text
Literatura naučná Historie Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: 1950 , OrbisOriginální název:
Rasovyje teorii a rasovaja diskriminacija v anglo-amerikanskich stranach
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rasové „theorie“ a rasová diskriminace v anglo-amerických zemích. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (0)
Zatím zde není žádný komentář.
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Rasové „theorie“ a rasová diskriminace v anglo-amerických zemích v seznamech
Kniha zatím není zařazena v žádném seznamu (Přečtené knihy, Právě čtené,...)
Autorovy knížky
1950 | ![]() |