Reminiscenční terapie přehled

Reminiscenční terapie
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131146/reminiscencni-terapie-131146.jpg 3 1 1

Publikace, zpracovaná Naděždou Špatenkovou a Barborou Bolomskou a doprovázená tematickou fotografickou dokumentací Jindřicha Štreita, reflektuje nejen teoretické, ale především praktické aspekty metody reminiscence. Jde o speciální metodu práce se seniory, založenou na uznání důležitosti vzpomínání s ohledem na zvyšování (resp. udržení) kvality života. Zahrnuje široké spektrum interaktivních, kreativních a výrazových aktivit, jejichž základem je zájem o minulé životní zkušenosti seniorů, kteří se jí účastní. Kniha shrnuje principy, formy a využití reminiscenční terapie také u seniorů se specifickými potřebami (např. u osob s demencí, depresí nebo mentálním postižením). Detailně jsou popsány aktivity, které je možné v rámci reminiscenční terapie využít. Publikace je určena především pracovníkům pomáhajících profesí (sociálním pracovníkům, ergoterapeutům, zdravotnickým pracovníkům, arteterapeutům, psychologům aj.), pečujícím o osoby vyššího věku v domovech pro seniory, stacionářích, léčebnách dlouhodobě nemocných, geriatrických odděleních, jednotkách ošetřovatelské péče, odborných léčebných ústavech, gerontopsychiatrických odděleních, ale i v domácím prostředí seniorů. Poznatky a postupy reminiscence mohou tito pracovníci využívat při své práci pro zkvalitnění poskytované péče.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Reminiscenční terapie. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Emik87
30.07.2024 3 z 5

Knížku jsem přečetla před, především kvůli práci. Četla se dobře a byla mi i užitečná. Některé věci rozhodně využiju v praxi.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Reminiscenční terapie v seznamech

v Právě čtených1x