Revizor přehled

Vydáno: Uh. Skalica. Z rus. orig. Revizor preložil Fedor Jesenský

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , vlastním nákladem

Ревизо́р , 1836

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Revizor. Přihlašte se a napište ho.

ondra295
24.06.2024 4 z 5

Ve své době to asi mělo větší sílu než dnes. Dnešní optikou jde "pouze" o vtipně podanou kritiku lidských i profesních poklesků byrokratické třídy, která je vesměs aktuální i dnes. Tehdy ovšem šlo o velice odvážné dílo, které jako jedno z prvních poukazovalo na korupci, neefektivnost a zkostnatělost v ruské státní správě - při hodnocení je tak nutno brát v úvahu i tento tehdejší kontext. Celkově se dílo čte velice jednoduše, povahové rysy postav jsou pro větší efekt vyhnány až do extrémů a celkově jde o velice přímočarou četbu, která ale stojí za to.

bohejsova
06.04.2024 3 z 5

Knihu jsem četla pouze kvůli maturitní četbě, jinak bych se k ní určitě nikdy nedostala. Určitě jako maturitní četbu doporučuji, krátké drama, docela se i rychle čte, ale myslím že pro mou generaci není tato kniha šálkem kávy. Co mně vážně na knize vadilo byly jména postav, xkrát jedno jméno jen s jiným příjmením a jména byla dlouhá, takže jsem často přeskakovalo jméno osoby, která zrovna mluvila pokud to nebyla nějaká hlavní postava a četla dál.

Anajkaa39
03.02.2024 3 z 5

Pro mě tato kniha byla povinnou četbou k maturitě a dokonce jsem si ji vytáhla u maturity, ale zvládla jsem to kniha se mi četla dobře místy jsem se i zasmála takže humor této hře neschází. Viděla jsem pouze divadelní zpracování film jsem ještě neviděla

Modrý a rudý, Prométheus a dalších 40 nových eknih zdarma ke stažení

30.07.2023

Knižní novinky (31. týden)

25.07.2020

Kniha Revizor v seznamech