Rok na kanadské vsi přehled

Rok na kanadské vsi
https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58843/rok-na-kanadske-vsi-58843.jpg 4 26 26

Autor prožil rok v Kanadě jako učitel na vesnické škole. Ve své knize představil Kanadu jako zemi protikladů: existují zde vedle sebe drsná příroda a vyspělá technická civilizace, medvědobijci a zhýčkaní příslušníci konzumní společnosti, neplnoprávní původní obyvatelé Kanady Indiáni a potomci dobyvatelů těchto krajin, přistěhovalci ze Starého světa, kteří Indiány nadutě opovrhují, bigotní členové různých přísných sekt a rozpustilí bonviváni. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rok na kanadské vsi. Přihlašte se a napište ho.

Marfulka007
07.01.2022 5 z 5

K této knize jsem se dostala úplnou náhodou díky (dnes již asi ukončenému) projektu "Nesuď knihu podle obalu" a úplně mi učarovala. Několikrát jsem se během čtení znovu a znovu dívala, že rok vydání je opravdu 40 let zpátky, protože mi přišla neuvěřitelně soudobá. Příjemné čtení a zároveň krásné a nostalgické vzpomínání na Kanadu.

olívoil
02.07.2021 4 z 5

Není to klasická vesnice, je to ves v kanadské provincii poblíž Aljašky. Na rok se sem dostává český učitel Josef, učí francouzštinu a další předměty, ve volném čase chodí s ostatními na lov a účastní se slavností s žáky i jejich rodiči. Na to, že kniha byla napsána v 70.letech 20. století, je zde popisována řada technických vymožeností, které se k nám dostali podstatně déle.

Heralt
08.06.2021 5 z 5

/země mluví/a její jazyk/vzniká z vlastní geografie/kulhovité tvary hor/jsou modré velryby/
/pamatuji si/když to byly podmořské hřebeny/a řeky jsou hadovité prameny/ze stříbra a
temných stromů/mluvit do větru/tkát smrtelné životy/borovicím sloupům keřům/kolísající
hlasy/vypravěč posouvá současnost/poslední zazpívá písničku/Kenne Wood/

/na cestě domů míjím kameramana/na plošině nárazníku auta/uvnitř kterého se vrhá
komik/na jedné bílé lodi vidím hvězdu/padající na její iglu skrze vichřici větrných strojů/
/na Melirose dinosaura a pharodahtyla s jejich nesmírně světlou papírovou hmotou/
úsměvu/pohlíží přes plot/Of the Lost Wordl/Randell Jarell/

/abyste skutečně měli rádi L.A. /musíte ho vidět jinýma očima/mi ty fantastické/
/hollywodské brýle/,,El Lay" je známý/skrze pouliční gangy/i když jsem spal/
/v opuštěných autech/podél betonové řeky/a během celoročních promítání filmů/
/v centru divadel ve stylu Art Deco/Luiz. J: Rodriguez/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rok na kanadské vsi v seznamech

v dalších seznamech2x