Rok v dopisech 1. díl přehled

Rok v dopisech 1. díl
https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56461/rok-v-dopisech-dil-56461.jpg 5 7 7

Úspěch, s nímž se setkal cyklus dopisů slavných i neznámých lidí, vysílaný v roce 2006 denně na stanici ČRo 3–Vltava, přiměl jeho autorku Bronislavu Janečkovou k přípravě knižní verze. Ke každému dni v roce byl vybrán jeden dopis napsaný právě toho dne v dávné i zcela nedávné minulosti, doprovázený vysvětlujícím komentářem. První díl zahrnuje měsíce leden až červen. Čtenáři se setkají s desítkami význačných jmen české historie, jako jsou Božena Němcová, Alois Jirásek, Mikoláš Aleš, Alosi Rašín, F. L. Rieger, Bohumil Kubišta, Ota Pavel, R. M. Rilke, Otokar Březina, Karel Havlíček Borovský, Karel Čapek, Fráňa Šrámek, Gustav Mahler, Josef Šíma, Jiří Voskovec, ale také třeba Jan Amos Komenský, Jan Hus či Perchta z Rožmberka.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rok v dopisech 1. díl. Přihlašte se a napište ho.

rozvera
02.09.2021 5 z 5

Před časem jsem náhodně dostala do ruky 1. díl knihy dopisů, sesbíraných autorkou po archivech, knihovnách i z rodinných památek. Jsou to autentické ryze osobní dopisy lidí, od středověku až po polovinu dvacátého století, autorkou doplněné u každého dopisu o stručnou charakteristiku pisatele, někdy i s ukázkami rukopisů. Dopisy literátů, politiků, šlechticů i prostých lidí, určené jejich blízkým i přátelům, psané s rozdílnou jazykovou i gramatickou úrovní, ale velmi zajímavé. Publikace je obsáhlá, řazená po měsících a tento díl obsahuje téměř dvě stovky dopisů. Škoda ,že po naší generaci už taková památka nezůstane, psaní dopisů perem na dopisní papír už téměř vymizelo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rok v dopisech 1. díl v seznamech