Rozprávky pre Elise: Príbehy kocúra Mineta přehled

Rozprávky pre Elise: Príbehy kocúra Mineta
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319495/bmid_rozpravky-pre-elise-pribehy-kocura--Rua-319495.jpg 3 1 1

Príbehy, ktoré sú v tejto knihe vymyslel a hlavne namaľoval Imro Weiner-Kráľ. Pôvodne boli určené iba jedinému čitateľovi - malej dcérke Elise. Po februári 1948 spadla na hraniciach železná závora a na jednej strane sa ocitol otec, a na druhej dcéra s mamou. Otec Imro sa snažil za nimi do Francúzska dostať oficiálne, a keď to nešlo, tak aj ilegálne. Nepodarilo sa mu to, zadržali ho na hraniciach a niekoľko mesiacov strávil dokonca vo väzení. Keď ho prepustili, usiloval sa udržiavať s Elise kontakt aspoň listami a aby malej dcérke bol bližšie, tak pre ňu písal a maľoval príbehy, ktoré jej postupne v rokoch 1953 až 1956 posielal. Elise je už dávno dospelá. Žije a pracuje v Paríži a Slovensko má veľmi rada. Pôvodne malo byť v knihe len zopár obrázkov z príbehov, ktoré si ešte z detstva opatrovala ale nakoniec bolo rozhodnuté aj so súhlasom Elise, že budú vydané v niekoľkých knihách. V prvej knihe je hlavným hrdinom kocúrik Minet, ktorý sa neskôr pravidelne objavuje i v ďalších príbehoch.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rozprávky pre Elise: Príbehy kocúra Mineta. Přihlašte se a napište ho.

wiix
26.02.2018 3 z 5

Ak by som sa z obalu nedozvedela, že tieto príbehy písal a kreslil otec dcére do Francúzska, keď bol na Slovensku obmedzený možnosťou cestovať, povedala by som,ž e ide o nudné a obyčajné príbehy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Rozprávky pre Elise: Príbehy kocúra Mineta v seznamech

Imro Weiner-Kráľ
slovenská, 1901 - 1978
1996  0%Denníky
2017  0%O odvážnom medveďovi (Rozprávky pre Elise)
2016  60%Rozprávky pre Elise: Príbehy kocúra Mineta
2016  0%O nezbednom káčerovi (Rozprávky pre Elise)
2017  0%Zázračný lekár Minet (Rozprávky pre Elise)