Rudé orchideje ze Šanghaje přehled

Rudé orchideje ze Šanghaje https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491454/bmid_rude-orchideje-ze-sanghaje-2j8-491454.jpg 4 63 63

V roce 1937, když bylo korejské dívce Kim Sangmi čtrnáct let, její osud se změnil. Byla unesena japonskými vojáky a s desítkami dalších korejských dívek a žen přinucena stát se jednou z takzvaných „utěšitelek“ obšťastňujících japonské vojáky. Poznala peklo japonských nevěstinců, ale naděje i mimořádná síla charakteru jí pomohly vzdorovat strašlivému osudu. Ohromující vyprávění o údělu korejských žen v době válečného tažení japonské armády vychází ze skutečných událostí.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Les Orchidées rouges de Shanghai , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Rudé orchideje ze Šanghaje. Přihlašte se a napište ho.

Marta1996
23.05.2024 4 z 5

Tohle bylo fakt těžký, první moje kniha s touto tématikou. Myslím že dlouho podobnou knihu nehodlám číst, tak silné to bylo. Všechny ty strašné věci.
Někdy zapomenu jaký dokážou být lidé netvoři.

cérka
16.05.2024 4 z 5

Těžké téma, těžké čtení!
Četla jsem již více knih s touto tématikou, tato pro mne byla poněkud hůře stylisticky zpracovaná. Musela jsem se při čtení neustále soustředit, abych pochopila co mi chce překladatel říci. A taky mi při čtení neustále běželo hlavou, proboha, jak to ty dívenky, děti, mladé ženy dokázaly přežít.
Až v poslední době si uvědomuji jak jsou asijské národy různé, povahou, dějinami, ale hlavně vizáží a jak málo o nich víme.
Určitě doporučuji k přečtení.

monushka
28.04.2024 4 z 5

Tento pravdivý příběh dá čtenáři nahlédnout, kolik utrpení a bolesti je člověk schopen přežít a nezbláznit se z toho. Hodně emotivní čtení, u kterého mi i svévolně stékaly slzy.

Kořist, Ty chladné oči a další knižní novinky (11. týden)

12.03.2023

Kniha Rudé orchideje ze Šanghaje v seznamech