Ruské armádní velitelství a Zborov přehled

Ruské armádní velitelství a Zborov
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540581/mid_ruske-armadni-velitelstvi-a-zborov.jpg 4 1 1

Stručný výklad k 20. výročí bitvy u Zborova. Zahrnuje popis pohledů na československou otázku v předválečné i válečné ruské armádě, zřizování československých vojenských jednotek v rámci ruské armády, a to až po bitvu u Zborova. Autor podává svědectví z osobní zkušenosti o vývoji těchto pohledů a zejména jejich okolnostech.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ruské armádní velitelství a Zborov. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

hanzmb
10.07.2024 4 z 5

Ve většině našich válečných románů z této doby si autoři stěžují na nepořádky, které začaly s únorovou revolucí Kerenského a násobně pokračovaly s tou bolševickou. Hrozně mě proto zajímal i pohled na tuto dobu z ruské strany (ne z bolševické, ten mi vtloukali do hlavy desítky let). S radostí jsem proto sáhl po této brožurce, napsané bývalým ruským vysokým důstojníkem, dožívajícím u nás v emigraci. Samozřejmě to není o literatuře a i rozsah je minimální, ale zajímavé informace zde najdete. Jak se házely klacky pod nohy našim nadšencům, protože nás brala generalita jako příliš poněmčené a pomaďarštěné. Takže ne praví Slované jako bratři Srbové a z kraje i Bulhaři. Carevna třeba na naše jednotky koukala jako na zrádce R-U, kterým se tudíž nedá věřit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ruské armádní velitelství a Zborov v seznamech

Vladimír Iljič Sidorin