S láskou k vlasti nejdál dojdeš přehled

S láskou k vlasti nejdál dojdeš
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376520/bmid_s-laskou-k-vlasti-nejdal-dojdes-m8D-376520.jpg 4 73 73

Berlín, 13. srpna 1964, 23 hodin 17 minut Devětatřicet mužů, žen a dětí tají dech. V příštích minutách padne rozhodnutí: povede podzemní tunel ke svobodě, nebo se pro ně stane smrtonosnou pastí? Ve chvíli nejhlubšího zoufalství se objevuje Bruno Knolle, muž temné minulosti. Dostal úkol, kterého se děsí. Stržen do pekelné mašinerie tajných služeb Východu i Západu se tento Berlíňan pokouší uskutečnit svoji touhu. Jeho cesta je ovšem předznamenána...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Naše vojsko

Lieb Vaterland magst ruhig sein, 1984

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize S láskou k vlasti nejdál dojdeš. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (14)

jankum
16.08.2024 5 z 5

Tento román (jako paperback v němčině) jsem koupil v 70. letech min století v Budapešti v prodejně zahraniční literatury (Váci ut.). Přečetl jedním dechem s povzdechnutím "no tak toto u nás nikdy česky nevyjde". Jsem moc rád, že jsem se mýlil. Doporučuji všem, co se chtějí dozvědět víc o německo-německých vztazích v době, kdy se ještě Němci v obou státech toužili spojit do jednoho...

jprst
04.12.2020 4 z 5

Jeden z povedených románů tohoto autora, sice poněkud rozvláčný děj, ale na druhou stranu dostatek napětí a příjemný čtenářský zážitek.

Magrata15
17.06.2020 5 z 5

Příběh se odehrává v Berlíně rozděleném zdí. Východní tajná služba SSD vydírá lidi, aby se stali jejich agenty. Dostane je třeba i tunelem pod zdí do západního Berlína, aby jim donášeli a plnili pro ně různé úkoly. Ovšem na druhé straně to není o moc lepší, tam zase vládne americká tajná služba CIC.
Zajímavý špionážní román, odehrávající se v šedesátých letech v rozděleném Německu.
Kniha byla dost napínavá.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha S láskou k vlasti nejdál dojdeš v seznamech

v Právě čtených1x