Arsian přehled

Arsian
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3028/arsian-saga-sirionu-3028.jpg 4 6 6

Sága Sirionů série

Na malém a zdánlivě bezvýznamném Mauriusu probíhaly od nepaměti četné boje a války, mezi mnoha královstvími. Ukončení zbytečných krveprolití s sebou přinesli teprve záhadní tvorové z neznámých světů. Muž a žena, jejichž moc a síla byla mimo chápání obyvatel Mauriusu. A tak netrvalo dlouho a většinu království si podmanili – začala vznikat nová říše – Arsian. Mnohaletý klid a mír byl narušen až neznámými tvory, kteří přicházeli ze severních ledových plání. Arsian se začíná bránit. Jejich boj je však ztěžován zásahy nepřátelských bohů, kteří o tento nevelký svět usilují. Na Mauriusu vzplane nelítostná válka, jenž zasáhne daleko za hranice tohoto světa.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Arsian. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (4)

CalwenRamones
16.05.2024 5 z 5

Wow tak to byla pecka, klasická fantasy, kde se bojuje proti různým démonům, hodně akce, dějových linek, postav, ale děj je napsaný přehledně a člověk se v tom celkem rychle vyzná. Líbí se mi že se linky odehrávají na různých částech fantasy světa ani jednou jsem se nenudila což se mi třeba u zahraničních fantasy občas stává. Dávám plný počet, četla jsem druhé vydání, takže hrubku jsem nepostřehla žádnou a odstavce tam byli v pohodě. V nejbližší době se vrhnu na druhý díl jelikož se těším na elfy.

Turlogh
09.05.2020 4 z 5

Zapůjčil jsem si nové vydání z městské knihovny a musím říci, že to vůbec není špatná fantasy. Čte se velmi dobře, děj je napínavý, docela propracovaný... Snad jenom trošku naivita ve vztazích mezi postavami, občas to lehce připomíná červenou knihovnu. Každopádně celá sága vypadá velmi dobře, mám už připravený ke čtení i druhý a třetí díl. Takže vřele doporučuji k přečtení. Howgh.

trudoš
23.04.2017 2 z 5

Rozvleklý fantasy román, kterému by neuškodila redakce a zkrácení minimálně o polovinu. Jako debut začínajícího autora obdivuhodné, ovšem ve srovnání s běžnou konkurencí podprůměrné. Hlavním nedostatkem knihy je její technické zpracování - David Borkovec se vůbec nezabývá oddělováním přímé řeči od ostatního textu, takže vše splývá v jedno, což ještě završuje minimum odstavců na stránku. I po literární stránce má však autor co dohánět. Co jde říci jednou větou, řekne deseti, a to, co zdůrazní je schopen v průběhu stránky třikrát zopakovat. V rámci předvídatelného slohu navíc dopředu víte, kam se bude zápletka ubírat, co je důležité sledovat a co je jen cukrová poleva. Příběh samotný se nese v duchu tradičního boje dobra se zlem a přijmete-li jeho prostinkost, dá se o něm i říct, že je slušný. Jen to množství odboček mu škodí. Černobílé postavy, které jsou buď kladné, nebo záporné, jsou pak tím nejposlednějším škraloupem na tomhle ambiciózním projektu, jehož konec je zatím v nedohlednu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Arsian v seznamech

David Borkovec