SAS - Příručka jak přežít přehled
John Wiseman
Popis knihy zde zatím bohužel není...
Literatura světová Literatura naučná Vojenství
Vydáno: 1999 , Svojtka & CoOriginální název:
The SAS survival handbook, 1996
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize SAS - Příručka jak přežít. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (26)
Absolutní špička, co se týče dané problematiky. Autor je odborníkem na slovo vzatým. Nic nevynechal, nic neopomenul, nic neodfláknul. Zkrátka a dobře myslel na všechno, na všechny situace a daná prostředí. Kniha je přínosná snad každému: od cestovatelů, expedičních dobrodruhů, survivalistů a prepperů, zálesáků, skautů až po běžného čtenáře, protože každý se může dozvědět a přiučit věcem, které možná jednou budou setsakra k užitku.
Už od mládí jsem tyhle knihy miloval už jako kluka mě zaujala kniha F. A. Elstnera dobrodružnou cestou, stále je v knihovně. Po roce 1989 na toto téma začaly vycházet i u nás speciální příručky, které těží ze zkušeností speciálních jednotek, tato kniha patří k jedné z nejlepších co u nás vyšla
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (6)
„Každý chce přežít, mladý i starý, zdatný i slabý. Čím jste zdatnější (a čím máte lepší znalosti) tím máte větší naději na úspěch.“
„Základními potřebami jsou voda, potrava, oheň a přístřeší.“
„Úspěch přežití závisí na využívání základních platných principů a jejich přizpůsobení okolnostem.“
Více citátů z knihy najdete u autora.
Kniha SAS - Příručka jak přežít v seznamech
v Právě čtených | 17x |
v Přečtených | 173x |
ve Čtenářské výzvě | 6x |
v Doporučených | 30x |
v Knihotéce | 195x |
v Chystám se číst | 96x |
v Chci si koupit | 67x |
v dalších seznamech | 3x |
Štítky knihy
bylinkářství rostliny, flóra fotografie nože první pomoc přežití v přírodě kresby SAS - britské speciální jednotky světová literatura dokument
„Každý chce přežít,
mladý i starý, zdatný i slabý.
Čím jste zdatnější
(a čím máte lepší znalosti)
tím máte větší naději na úspěch.“
„Buď připraven“
Někdy před rokem na DK jsem zavadil o tuto knihu a zůstala mi v paměti. Nedavno jsem čistil prach u své sbírky figurek a knih a našel jsem i pár zajímavých věcí. Nůž na přežití, kompas dělaný jako hodinky na ruku, nášivku Umbrella Corporation, píšťalku, zápalky se znakem města Čáslav a miniaturní obrázkovou knížečku nejznámějších hradů České republiky. Ve skříni mám neustále zabalený batoh se spacákem (do -25°C), se stanem, s ešusem, podpalovačem, malým vařičem, pončem a dekou. Nevědomě jsem vlastně připraven na nějaký průser. Jenže to není vše. Ještě nějaký návod, jak to využít a hlavně co přidat nebo odstranit. (Například si myslím, že deka nebo pončo je zbytečná přítěž do batohu). A tato kniha vyplula na povrch. Má to přes 560 stránek. Studium bylo tedy velmi dlouhé. Těžko říci, co mi v hlavě zůstane, co vyšumí a hlavně, co z toho všeho vůbec dokážu praktikovat, pokud tedy budu muset. To, že si to přečtu ze mě nedělá odborníka na katastrofy, autonehody nebo lékaře. Ale, alespoň jsem si upravil věci, které mám v batohu. Něco přidal, něco ubral.
Malá ochutnávka:
Základními potřebami jsou voda, potrava, oheň a přístřeší.
Úspěch přežití závisí na využívání základních platných principů a jejich přizpůsobení okolnostem.
Batoh musí mít pohodlný bederní pás. Tajemství dobrého nošení batohu je v tom, že největší váhu nesou boky, které jsou nejsilnější částí těla a ne ramena a záda, jež se rychle namohou a unaví.
Na začátku této knihy se jedná o přežití na plánovaných akcích a výletech. Tak že tůry na které se můžete předem připravit. Příprava je velmi důležitá část. Ale nebudu se rozepisovat. Vše najdete v této příručce. Všechno se může v praxi hodit. Znalost jedlých rostlin, dokonce i stromy se daj jíst, jak získat vodu ze zvířat, jak se chovat u dopravní nehody – no prostě SAS – Příručka jak přežít. Povedený, informativní, inspirující (dokoupil jsem si pár nezbytností) a dechberoucí části, u kterých jsem ani netušil, že se dají využít a jak s nima zacházet. Docela mě zaujalo přírodní lékařství – fakt síla. Doporučuji všem ztroskotancům (budoucím).
Citát: Základními potřebami jsou voda, potrava, oheň a přístřeší.