Scala paradisi: List bratra Guiga z řádu kartusianského o čtvero stupních duše k Bohu přehled

https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 5 9 9

Malé pojednání Scala paradisi (někdy též nazývané Scala claustralium) je dopis, který napsal před rokem 1150 mladý kartuzián a budoucí převor Velké Kartouzy jménem Guigo Gervaisovi, převoru kartouzy Mont-Dieu. Svědčí svým způsobem o přátelství mezi cisterciáky a kartuziány, neboť obsahuje některé myšlenky vypůjčené od svatého Bernarda. Toto rozsahem skromné dílo je dnes považováno za jeden z klenotů středověké duchovní literatury. Bratr Guido v listu popisuje svému příteli čtyři stupně duchovního života, které vedou k Bohu: čtení, rozjímání, modlitbu a kontemplaci, a jejich vzájemné vztahy. 500 číslovaných výtisků, z nich 50 na holandském japanu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Scala paradisi: List bratra Guiga z řádu kartusianského o čtvero stupních duše k Bohu. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Losin
07.07.2018 5 z 5

Pěkné pojednání o lectio divina, nejde moc do podrobností, ale v tomto případě asi do podrobností jít nelze.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Scala paradisi: List bratra Guiga z řádu kartusianského o čtvero stupních duše k Bohu v seznamech