Schizofrenie přehled
Filip Španiel , Lucie Bankovská Motlová
Schizofrenie patří mezi nejčastější a nejzávažnější psychotická onemocnění. Je jednou z nejčastějších příčin přiznání plného invalidního důchodu a vykazuje jednu z nejdelších hospitalizací. Nezřídka postihuje lidi v mladém věku na prahu života - nejen že zásadním způsobem ovlivňuje jejich schopnost studovat a pracovat, ale zasahuje do života celé rodiny. Přestože zůstává onemocněním s relativně nepříznivým výsledným stavem, cílem léčby na prahu 21. století se stává úzdrava, tedy možnost vést normální plnohodnotný život, i když v mezích určitých faktických omezení, a ne již jen pouhé odstraňování symptomů. V aktualizovaném vydání mimořádně úspěšné monografie se naši přední odborníci na prevenci, léčbu i výzkum psychotických onemocnění zaměřují na teoretické i praktické informace o příčinách, průběhu, prevenci, léčbě a rehabilitaci schizofrenních onemocnění. Speciální pozornost věnují psychosociálním intervencím a moderním rehabilitačním programům, které příznivě ovlivňují prognózu nemocných. Publikaci doplňuje adresář zdravotnických, rehabilitačních a psychosociálních služeb, praktická schémata, tabulky a obrazová dokumentace. ... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Schizofrenie. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (2)
Celkem užitečná příručka jak pro pacienta, tak pro jeho rodinu. Schizofrenii považuju za nejzávažnější psychické onemocnění vůbec a jsem ráda za každou knížku, která v souvislosti s touto dg vyjde.
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Schizofrenie v seznamech
v Přečtených | 5x |
v Doporučených | 1x |
v Knihotéce | 2x |
v Chystám se číst | 4x |
Mnohými odbornými články podložená publikace. Přijde mi zpracovaná velmi zodpovědně a komplexně. Nejzajímavější mi přišly informace o metastudiích, které ukazují odraz schizofrenie na mg mozku (jen mi chybí srovnání s jinými chorobami, takže neumím posoudit, nakolik je to závažné). Chybí mi tam zmínka, nebo lépe diskuse, o přístupu vycházejícím s open dialog.