Se znakem OST přehled
Vitalij Sjomin
Psychologicky dokumentární román o životě lidí násilně odvlečených za války na nucené práce do Německa předvádí galerii lidských portrétů - Rusů, Poláků, Francouzů i Němců v prostředí násilí a zvůle.
Romány Válečné Biografie a memoáry
Vydáno: 1979 , Československý spisovatelOriginální název:
Nagrudnyj znak OST, 1976
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Se znakem OST. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (2)
Od téhle knihy jsem čekal daleko víc. Kniha je velmi náročná na čtení. Autor vzpomíná na nepříjemné chvíle v lágru, kde byl odvlečen jako patnáctiletý dobře situovaný hoch fašisty.
Autor (dle mého názoru) píše jak mu vzpomínky vyplouvají na mysl a hodně často přeskakuje
v myšlenkách do dřívější doby, což čtenáře hodně mate. Hodně se prolínají vzpomínky různých časových období s myšlenkami a pocitama autora až je to někdy nepřehledné a chvílemi jsem měl chuť knihu odložit spět do knihovny.
Tuhle knihu by si měli přečíst všichni, aby viděli jaké to bylo těžké, co všechno člověk musel protrpět a co vše dokáže vydržet. Ukazuje že člověk na pokraji fyzických i psychických sil se změní v pochodující, nemyslící bytost, která už nemá vůli přemýšlet a jen se soustředí na určitý úkon který musí udělat aby přežil.
I přesto, že se kniha čte velmi složitě ji doporučuji ke čtení. Prostě nejsou všechny knihy strhující dějově, které se dají přečíst na jeden zátah, ale jsou i náročnější knihy, které se čtou složitěji.
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Se znakem OST v seznamech
v Přečtených | 5x |
ve Čtenářské výzvě | 1x |
v Knihotéce | 4x |
v Chystám se číst | 1x |
Kniha je zajímavá, jen jsem se v ději a postavách občas trochu ztrácel. Zajímavý pohled 15ti letého chlapce na život v německých pracovních táborech v době 2. světové války. Jen je škoda, že a autor občas přeskakuje z jednoho období do druhého a hned zase nazpět. Jinak k přečtení doporučuju.