Hrob v horách přehled
Hans Rosenfeldt (p) , Michael Hjorth
Případy policejního psychologa Sebastiana Bergmana / Sebastian Bergman: Policajný psychológ série
< 3. díl >
Dvě ženy při pěší túře v horách na severu Švédska objeví u řeky ruku kostry. Místní policie tam posléze odhalí celkem šest těl: čtyři dospělé a dvě děti. K případu je povolána švédská kriminálka, s níž přijíždí i odborník na sériové vrahy, psycholog Sebastian Bergman, který však má k účasti na vyšetřování ryze osobní důvody. Tým Torkela Höglunda brzy zjišťuje, že všech šest těl bylo pohřbeno současně, ale stav pozůstatků stejný není. Dvě z těl se podaří identifikovat jako holandský pár, který byl nezvěstný od listopadu 2003. Ostatní jsou záhadou — jejich DNA pouze dokazuje, že se jedná o rodiče s dětmi. Tou dobou se ovšem žádná rodina nepohřešovala. Další záhadou je smrtelná dopravní nehoda, k níž došlo ve stejném týdnu, kdy Holanďané zmizeli. Jméno, na které bylo auto pronajato, nevede k žádným dalším stopám. Spousta věcí nedává kriminalistům smysl. Případ nabývá ještě větších rozměrů ve chvíli, kdy se protne s vyšetřováním podivného zmizení dvou afghánských přistěhovalců. Policejní tým se pouští do vyšetřování s vytrvalostí a odhodláním, zároveň však musí čelit vlastním problémům uvnitř skupiny a nečekaným odhalením… Hrob v horách je po knihách Temná tajemství (česky 2013) a Učedník (česky 2014) třetím dílem série o policejním psychologovi a sebestředném sukničkáři Sebastianu Bergmanovi. Romány mají úspěch po celém světě, jen ve Švédsku přesáhly prodeje hranici šesti set tisíc výtisků, v Německu dokonce milionu. Všechny tři romány se navíc už bezmála tři roky drží v žebříčku německých bestsellerů. Práva na sérii byla prodána do třiceti zemí. Čtvrtý díl s názvem Němá dívka (připravujeme k českému vydání) byl nominován na prestižní cenu Nejlepší švédská detektivka roku, vyhlašovanou Švédskou akademií autorů krimi románů.... celý text
Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: 2014 , HostOriginální název:
Fjällgraven, 2012
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hrob v horách. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (125)
Švédská parta vyšetřovatelů mě baví, Sebastian Bergmann je tak aktivní, až si škodí. A to pochopitelně zamává i se vztahy kolem něj. Někdy mě ten jeho nezkrotný a neuspořádaný život pěkně štve. Vyšetřování mě bavilo a dobře se četlo. Tato série má pomalejší rozjezdy a divoká překvapení na konci.
Prvni kniha, kterou jsem od autora četla. Jsem za půlkou a zmatená. Neustálé přeskakování mezi různými dějovými liniemi. Příliš jmen a postav. Hlavní kriminální zápletka mi přijde jako něco vedlejšího na doplnění. Čekala jsem severskou detektivku a jsou z toho Rodinná pouta. Věřím, ze pro cílovou skupinu je autor top, skvělý styl psaní, výstižné dialogy i náhledy do niter postrav. Velká barvitost... Jen ja nejsem v tomto ohledu cílová skupina.
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Hrob v horách v seznamech
v Právě čtených | 6x |
v Přečtených | 829x |
ve Čtenářské výzvě | 60x |
v Doporučených | 34x |
v Knihotéce | 306x |
v Chystám se číst | 168x |
v Chci si koupit | 28x |
v dalších seznamech | 4x |
Severská krmi...? Po třetím díle můj pocit, že zde tak úplně nejde o krimi, nebo spíš takhle... krimi je tady až na posledním místě.
V horách se náhodou najde masový hrob a v něm 6 těl. Náš kriminální tým je povolán do akce a přidává se k němu i Sebastian. K tomu skáčeme k zdánlivě nesouvisijící dějové lince, kde afkhánská žadatelka o azyl řeší zmizení svého manžela, ale naráží na nezájem policie a náboženská omezení jeji komunity. Každopádně v této série je vyšetřování na druhé koleji, na první je Sebastian a jeho kolegové. A v tom je to tak unikátní! Sebastian je vlastně docela hajzl. To se jinak říct nedá. A při tom co všechno dělá si sice můžeme říct, že pro to má nějaký důvod, ale to nic nemění na tom, že je to sebestředný hazjl. Ale i tak mě baví o něm číst. Tentokrát posloucháno jako audio kniha a bylo to skvělé. Ale co ten konec? To je mazec!