Šerpové: Příběhy skutečných vládců Everestu přehled

Šerpové: Příběhy skutečných vládců Everestu
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540856/bmid_serpove-pribehy-skutecnych-vladcu-everestu.jpg 5 2 2

Bez nenápadné malé komunity horalů žijících na úpatí Himálaje by se horolezci těžko odvážili zdolat nejvyšší horu světa. Skromní, silní a přátelští Šerpové stále znova pokořují velehory a pomáhají druhým dostat se na jejich vrcholy. Seznamte se s příběhy lidí, jejichž osudy jsou úchvatnými dobrodružstvími na hranici mezi životem a smrtí na střeše světa.... celý text

Cestopisy a místopisy Hobby Sport
Vydáno: ekniha , Alpress

Sherpa: Stories of Life and Death from the Forgotten Guardians of Everest, 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šerpové: Příběhy skutečných vládců Everestu. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (2)

heavy66
10.10.2024 5 z 5

Zajímavé čtení o podivuhodných lidech, kteří mají jedno z nejrizikovějších zaměstnání na světě. Odolní Šerpové stoupají znovu a znovu do zóny smrti, nosí jídlo, kyslík, připravují vodící lana, jistící body, a pomáhají do kolmého kopce budoucím horolezeckým celebritám a mistrům sportu ze Západu.
Oni jsou skutečnými pokořiteli Everestu a rekordmany – Tendi Šerpa stanul na vrcholu už 13krát, Babu Šerpa si tam postavil stan a bez kyslíku v něm přespal – přesto dobře vědí, že přízeň horských bohů se za peníze koupit nedá.

konicekbily
08.09.2024 5 z 5

Přečetl jsem hodně knih o přírodě a horách, o horách z celého světa i o těch nejvyšších. Při dobývání těch nejvyšších při tehdejších expedicích vždy byli najímáni místní - převážně Šerpové. Většinou to byli anonymní "pomocníci". A tato kniha odhaluje úlohu Šerpů v minulosti a i současnosti. Pozoruhodné dílo nepálských autorů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Šerpové: Příběhy skutečných vládců Everestu v seznamech

v Právě čtených1x