Sestup Orfeův přehled

Sestup Orfeův
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362378/bmid_sestup-orfeuv-xWM-362378.jpg 5 32 32

Tragédie o třech dějstvích léta upoutává svým neopakovatelným příběhem z malého jižanského městečka diváky našich scén. Val, muž s kytarou v bundě z hadí kůže, se setká s hlavní hrdinkou hry Lady, které umírá manžel, se kterým je spojena tragická událost jejího mládí. Očekává, že ji Val vyvede ze života, který jí nepřináší nic dobrého, tak jako Orfeus odvedl Eurydiku z podsvětí. Vychází v překladu J. Grossmana a J. Koláře jako 131. svazek edice D.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Artur

Orpheus Descending , 1957

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sestup Orfeův. Přihlašte se a napište ho.

boticelli
10.09.2022 5 z 5

Ty jeho postavy mám prostě rád, pro T. W. mám slabost, jeho svět, strasti, lásky i další laskominy - ty jsou mi strašně blízké. Čistá lidskost prostě.

Percabethka
17.01.2022 5 z 5

Tennessee Williams nezklame!
Krásná, melancholická, naivní, skoro až snová hra plná skvělých myšlenek - třeba o ptáčcích, kteří nemohou přistát. Bavilo mě celou dobu hledat ve hře paralely s původním příběhem o Orfeovi, hádat, která postava je kdo, jak autor znázorní útěk z podsvětí, či jak nakonec Val dopadne. A vždycky jsem byla příjemně překvapena tím, co autor vymyslel.

boxas
04.02.2020 5 z 5

Vynikající a nezapomenutelné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sestup Orfeův v seznamech

v dalších seznamech2x