Setkání se smrtí přehled

Setkání se smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30510/bmid_setkani-se-smrti-PPL-30510.jpg 5 196 196

Joe Simpson dokázal z hlediska vysokohorského horolezectví skoro nemožné. Se zlomenou nohou, opuštěný, obklopen ledovými stěnami, ovlivněn halucinacemi - hladový a žíznivý se doplazil do základního tábora. Spolu s ním prožíváme vteřinu za vteřinou jeho dilema - žít - vzdát se, žít - vzdát se, vzdát se - žít. Pevná vůle a odhodlání nevzdat se v podmínkách sebekrutějších dokázala, že život zvítězil. Četba tohoto zdánlivě prostého a neokázalého příběhu o hrdinství je povzbuzením pro každého člověka při překonávání překážek v jeho vlastním životě.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Jota

Touching the void , 1988

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Setkání se smrtí. Přihlašte se a napište ho.

Emik87
13.02.2024 4 z 5

Jedná se strhují příběh člověka, který musel absolvovat s horami doslova boj o život. Kniha je skvělá, jen mi přišlo, že úvod je rozepsaný dost široce a čím se člověk blíží k závěru, tím je děj rychlejší a stručnější.

StrYke
13.12.2023 5 z 5

Kniha je psána čistokrevným horolezcem, s čímž jsem měl zpočátku problém. Místo souvislého, lehce stravitelného příběhu autor první třetinu knihy podrobně popisuje prostředí hor. Protože nemám osvojený potřebný slovník a kniha ho neobsahuje, byl jsem ze všech těch sedel, morén, komínů a seraků mírně otrávený. Po překonání této části jsem se však dočkal velmi napínavého a výborně napsaného příběhu, který pro mě byl natolik fascinující, že jsem ho během čtení nezávisle vyprávěl dalším dvěma lidem. Všem doporučuji!

LenkaMacak
04.06.2023 5 z 5

Neskutečně syrový příběh, který jsem doslova zhltla. Obdivuju Joea za to, že v sobě našel tolik síly se dostat z hor, ale také za to, že se dokázal vrátit k lezení. 5/5*

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Setkání se smrtí v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech4x