Sirotek z Highbury přehled

Sirotek z Highbury
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199926/bmid_sirotek-z-highbury-199926.jpg 3 18 18

Jane Fairfaxová poznala už jako malé dítě, že se bude muset spoléhat především sama na sebe. Otec jí zahynul na bojišti, matka podlehla těžké nemoci a starý dědeček, vikář z Highbury, který se jí po smrti rodičů ujal, zemřel zakrátko také. Jeho manželka, starší dcera i osiřelá vnučka se tak ze dne na den ocitají takřka bez prostředků ve světě, který je zatížený povrchními konvencemi a ženám příliš nepřeje. Malá Jane je roztomilé a nesmírně bystré dítě, ale skromné poměry její babičky a tety jí berou veškeré naděje na nějaké lepší vzdělání. Dívčiných schopností, které u jejích vrstevníků vyvolávají většinou posměch nebo odsudek, si naštěstí všimnou lidé, kteří jí dokážou pomoci. Nakonec z ní vyroste krásná a vzdělaná dívka toužící po lásce, ale pro své okolí stále zůstává tak trochu jiná a záhadná. Román volně navazuje na jedno z nejuznávanějších děl Jane Austenové Emma, ve kterém se Jane objevuje jako druhá hlavní hrdinka.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Baronet

Jane Fairfax , 1990

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sirotek z Highbury. Přihlašte se a napište ho.

espesita
13.04.2021 3 z 5

Ne, že by knížka byla špatná, to ne, jen trochu nezáživná. Rozhodně to není pokračování Emmy, děj se odehrává souběžně, jen z jiného pohledu. Čekala jsem něco jiného, možná trochu víc romantiky, rozhodně jsem si počátek vztahu Jane a Franka představovala jinak.

Renushka
12.01.2020 3 z 5

Dalo se to číst, ale protože se kniha prezentuje jako pokračování Emmy, byla jsem dost zklamaná. Prostě tomu chybí vtip a ironie Jane Austenové. Navíc bych to ani nenazvala volným pokračováním, protože velká část Emmě předchází.

lucille48
03.03.2017 3 z 5

Samozřejmě že to není stejné jako od Austenové. Ale je to milá knížka, dá se přečíst.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sirotek z Highbury v seznamech

v Právě čtených1x