Skalpel a meč přehled

Skalpel a meč
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189727/bmid_skalpel-a-mec-BKt-189727.jpg 3 2 2

Životopis Dr. Normana Bethuna, kanadského lékaře, průkopníka v oboru plicní chirurgie, který na frontách republikánského Španělska v létech 1936 až 1939 a později v Číně při boji proti japonskému imperialismu zřizoval lékařské stanice a po prvé v historii vojenského lékařství prováděl transfúze krve přímo na bojišti. Ačkoliv zemřel poměrně mlád, v 49 letech, získal si nesmírné zásluhy nejen o rozvoj lékařství, ale i o sociální pokrok.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Naše vojsko

The Scalpel, the Sword: The Story of Dr. Norman Bethune , 1952

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Skalpel a meč. Přihlašte se a napište ho.

nightlybird
29.01.2012 3 z 5

I když je Dr. Norman Bethun v Kanadě uznávanou osobností a i když se kniha stala mezinárodním bestsellerem je třeba uvést, že pokud se přeneseme přes dobově a politickou příslušností autora zabarvený nádech knihy, jde o biografii lékaře se zajímavými životními osudy, která je docela čtivá, ale jejímž výrazným negativem je přece jen příliš nadšený a romantizující pohled autora na úkor historické dokumentace, který snižuje jak význam knihy, tak vlastně i Dr. Bethuna.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Skalpel a meč v seznamech