Škrtič z Notting Hillu přehled

Škrtič z Notting Hillu
https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76315/bmid_skrtic-z-notting-hillu-gLa-76315.jpg 4 17 17

Veľké prípady povestného Scotland Yardu.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Obzor (SK)

Der Würger von Notting Hill , 1970

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Škrtič z Notting Hillu. Přihlašte se a napište ho.

Corso
20.01.2024 1 z 5

Rozdelme si to. Hodnotit preklad... vyjde odpad! Dopletene datumy, ludia sa vozia v autach uz roku 1860!! Snad bridzky, koce....
Hodnotit politicke podfarbenie textu,... vyjde mi odpad! Nazyvat slachtu burzoaziou a bezny lud proletariatom, dobre, ale opisovat takou retorikou aj dobreze stredovek? (realie roku 1160) Ideologicky podfarbenymi komentarmi a nazvoslovim tento kus a jeho preklad len tak preteka. Beriete do ruk knihu o historii Scotland Yardu a hocikde su citaty Engelsa.
Funguje to aspon ako taky slabsie napisany pitaval ale vsetko spomnute to degraduje na necitatelny relikt. V minulosti Periskop platil za ediciu vydavajucu zaujimave putave tituly. A naozaj niektore stoja za to precitat aj dnes. Skrtic medzi ne vsak nepatri... to v mojej mladosti ma asi najviac zaujala a ostala v pamati ta morbidita spominanych pripadov.
Mozno ste citatelski masochisti a prave vas zaujal tento divoky opis knihy..ale je to fakt rarita a podivnost. Radsej si snad dajte serial Dobrodruzstva kriminalistiky. Ja vam toto nedoporucujem :) Na mna potom nenadavajte ak ste boli zvedavi a zohnali to niekde v antiku. a vyhodili ste peniaze. Inak podobnu knihu tentoraz od p. Borovicku, tiez vydanu v periskope, dokonca v tom istom roku 1989 sa chystam citat za chvilu. Tak uvidim ako dopadne porovnanie.

MM_Master
25.12.2022 4 z 5

Táto kniha nemeckého spisovateľa Christiana Heermanna vyvracia mýtus o Scotland Yarde. Dokazuje, že sa v žiadnom prípade nejedná o najlepšiu policajnú organizáciu na svete.

rutto45
18.06.2022 4 z 5

Kniha vykresľuje členov Scotland Yardu ako najväčších amatérov na svete. Väčšina prípadov zaujímavá. To je asi tak všetko.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Škrtič z Notting Hillu v seznamech

Christian Heermann