Slepačia polievka pre dušu: 20. výročie - Originálne vydanie přehled

Slepačia polievka pre dušu: 20. výročie - Originálne vydanie
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273970/bmid_slepacia-polievka-pre-dusu-20-vyroc-Q1J-273970.JPG 4 1 1

Najúspešnejšia zo série kníh, z ktorých sa predalo vyše 500 miliónov výtlačkov! Keď Slepačia polievka pre dušu prvýkrát vyšla pred dvadsiatimi rokmi, oblasť osobného rozvoja len začínala byť populárna. Táto kniha, naplnená až po okraj inšpiráciou a nádejou, ovplyvnila milióny ľudí a výrazným dielom prispela k zmene spôsobu, akým ľudia vnímali knihy o osobnom rozvoji. Stala sa celosvetovým bestsellerom a odštartovala fenomén, ktorý vyústil do ďalších 250 titulov, z ktorých sa predalo vyše pol miliardy výtlačkov! Nečudo, že oslavu 20. výročia vydania originálu si nenechali ujsť ani svetoznáme osobnosti v oblasti osobného rozvoja – Anthony Robbins, Deepak Chopra či Michael Beckwith a prispeli svojimi príbehmi, ktoré im zmenili život. Príbehy na témy: O láske, Naučiť sa milovať seba samého, O rodičovstve, O učení, Žite svoj sen, Prekonávanie prekážok, Rozmanité múdrosti.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Příběhy
Vydáno: , Eastone Books

Chicken Soup for the Soul: 20th Anniversary Edition, 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slepačia polievka pre dušu: 20. výročie - Originálne vydanie. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Domca1
03.08.2018

Hneď na úvod upozorňujem, že motivačnú literatúru nečítam. Knihám s obálkami typu "Vesmír čaká na vaše želania" sa vyhýbam na sto honov. Slepačia polievka pre dušu sa mi ale zdala dobrou alternatívou do čitateľskej výzvy (kniha žánru, ktorý bežne nečítam). Príbehy zo života a krátke inšpiratívne príhody, ktoré sľubovala anotácia ma celkom navnadili (už skôr som čítala napr. knihy od Bruna Ferrera, ktorého mimochodom odporúčam, majster v tejto tematike).
V knihe sa, žiaľ, našlo aj veľa otrepaných, presladených, nereálne patetických, nezáživných a obsahu postrádajúcich príbehov. Klasickým frázam o našej dokonalosti, vnútornom Ja a sile vesmíru sme sa tiež nevyhli... V polovici knihy som mala pocit, že každý tretí príbeh je založený na tom, ako rodič povie dieťaťu, že ho má rád.
Pre milovníkov žánru zrejme výborný zážitok, pre mňa aspoň potešenie zo zvyšných milých príbehov o šteniatkach, chlapčekoch, Lincolnovi a prekonávaní samého seba, ktoré splnili svoju úlohu slepačej polievky vcelku podarene.
Ako čítam svoj komentár, nevyznieva veľmi pozitívne, ale pravda je, že každému vyhovuje niečo iné, takže sa nenechajte odradiť a skúste, možno sa do knihy zamilujete:)

"Svet nás naučil myslieť si, že naše šťastie je závislé od toho, či nás milujú iní ľudia ... Pravda je, že je závislé od toho, či my sami dávame lásku."

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Slepačia polievka pre dušu: 20. výročie - Originálne vydanie v seznamech